Güncel

Samsung 'Oteller Cenneti' temalı standıyla CES 2014'te!

Samsung, profesyonel geniş ekran görüntüleme ürünlerini CES 2014’te, “Oteller Cenneti” temasıyla tasarlanan özel bir alanda kurumlara tanıtacak.

Samsung 'Oteller Cenneti' temalı standıyla CES 2014'te!

Samsung Electronics, Las Vegas’ta düzenlenecek Uluslararası CES 2014 fuarında, yeni profesyonel geniş ekranlarının tanıtımını gerçekleştireceğini açıkladı. Samsung; oteller, işletmeler ve perakende sektörüne yönelik, teknoloji harikası LFD çözümlerini özel tasarlanmış standında sergileyecek.

Gelişmiş teknolojik öğelerle donatılacak olan ve “Oteller Cenneti” temasıyla tasarlanan Samsung standında, yeni nesil profesyonel ekranların farklı özellikleri ziyaretçilerle paylaşılacak. Lobi video duvarı, yeni “Otel TV” çözümleri, iş merkezleri için “Etkileşimli ve Dokunmatik Akıllı Tahta” ve dünyanın en geniş 95 inç LED LFD’si gibi farklı ekran çözümleri, sergilenecek yenilikler arasında yer alıyor.

1389085662_cesdisplayhospitalityoverview.jpg

Samsung Görüntü Ekranları Departmanı Başkan Yardımcısı Jeong-hwan Kim, yeni nesil profesyonel ekran teknolojileriyle ilgili olarak; “Yenilikçi kurumlara yönelik LFD ekranlarımız için oteller, konferans merkezleri ve alışveriş merkezleri gibi yeni pazarlar aramaya yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Gelecek yıllarda, pazara daha fazla yenilikçi ve farklılaşmış LFD çözümleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Samsung, otelcilik sektöründe gelişmiş ekranlar için artan talebi karşılamak üzere, hem lobi hem de oda içi alanlar için yenilikçi görüntü çözümleri sunuyor. “Otel Lobisinin Yeniden Keşfi” konseptini de bu çerçevede tanıtacak olan Samsung, otel lobileri için hazırlanan video duvarında, gerçek zamanlı güncelleme gerektiren hava durumu ve döviz kurları gibi bilgileri, net ve canlı bir şekilde paylaşacak.

Samsung ayrıca, oda içi Otel TV’leri eğlenceli ve faydalı bilgi ortamlarına dönüştüren yeni “Otel TV” çözümünü de tanıtacak. Oteller, bu çözümle; film, oyun ve yerel turistik bilgi içeriğini lokal TV yayınlarına ekleyerek, misafirlerin görsel deneyim ve memnuniyetlerini daha üst seviyelere çıkarabilecekler. Samsung ayrıca ziyaretçilerin Otel TV ekranından, akıllı telefonları ve tabletlerinde yer alan içeriği görüntülemelerini sağlayan “Smart View” fonksiyonunu yine bu platformda tanıtacak. Otel misafirleri, kendi mobil cihazlarındaki medya içeriğini “Otel TV” ekranından izleyebilecekler.

 1389085675_displayhospitality01.jpg

Samsung, otellerdeki toplantı odaları için de dokunmatik ve çoklu ekran teknolojilerini içeren “Etkileşimli ve Dokunmatik Akıllı Tahta” (IWB) çözümünü de özel standında katılımcılarla paylaşacak. “Etkileşimli ve Dokunmatik Akıllı Tahta”, eğitim amaçlı kullanım ve kurumsal işlevler açısından da son derece ideal. Samsung bu çözümüyle ayrıca, geleneksel lazer işaretçilerinin yerine geçecek yeni bir işaretçi fonksiyonunu da ziyaretçilere tanıtacak.

Bunların yanı sıra, Samsung halen seri üretimde bulunan dünyanın en geniş 95 inç LED LFD’si ME95C’yi de sergileyecek. Yeni ürün, 2,1 metrelik olağanüstü ekranı ve net görüntü kalitesiyle öne çıkıyor.

Samsung, 2013’ün üçüncü çeyreğinde satış hacminin yüzde 26,4’ünü oluşturan LFD pazarındaki lider pozisyonunu üst üste beş yıldır koruyor. Şirket aynı zamanda, büyümenin yeni motoru olarak işaret edilen kurumsal ekran pazarındaki konumunu güçlendirerek, 2012’de yüzde 19 olan pazar payını, 2013’te %26’ya çıkarmış bulunuyor.

 

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.