Güncel

Samsung, parmak izi tarayıcı için tedarikçi arıyor

Samsung, akıllı telefonlarında kullanacağı parmak izi tarayıcıları için tedarikçi arayışına mı çıktı?

Samsung, parmak izi tarayıcı için tedarikçi arıyor

Yaklaşık iki hafta önce, Samsung’un kendi parmak izi tarayıcıları üzerinde çalışıyor olabileceği haberi gelmişti.  Bu söylenti devam ederken, konuyla ilgili yeni söylentiler ortaya çıktı. The Investor’e göre Güney Koreli dev, kendi parmak izi tarayıcılarını üretmesi için yerel tedarikçileri düşünüyor.

Samsung, parmak izi tarayıcı için tedarikçi arıyor

Gelen bilgilere göre Samsung, ortaklık potansiyeli olan bazı şirketlerle görüşmeler yaptı. Ortak olan şirketlerden birinin birkaç yıldır teknoloji ürünleri ürettiği, diğerinin ise parmak izi tarayıcı pazarında yeni olduğu söyleniyor. Eğer anlaşma gerçekleşirse, iki yeni ortak şirketin Samsung’un düşük uç model akıllı telefonları için 2 milyon modül üretmesi bekleniyor.

1480055256_parmak-izi.jpg

Samsung Electronics Sistem LSI bölümünün, geçen yıldan bu yana parmak izi tarayıcı yongaları üzerinde çalıştığı söyleniyordu ve şirketin 2017’de bu çipleri ticarileştirmesi bekleniyor.

Kurum içi tedarikçiler, üretim ve çeşitlendirme konusunda Samsung’un mevcut ortaklarına bağımlılığını azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu durum şirketin düşük özellikli cihazlarda parmak izi tarayıcı üretiminde birden fazla kaynaktan bol hacme sahip olacağını gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.