Güncel

Samsung, Sharp'tan %3'lük hisse alımı gerçekleştirecek

Dünyanın öne gelen panel üreticilerinden Samsung, satın alacağı hisseler sayesinde şirket üzerinde söz sahibi olacak.

Samsung, Sharp'tan %3'lük hisse alımı gerçekleştirecek

Geçtiğimiz yıl hisselerinin %10’luk bölümünü Foxconn’a satan Sharp, 2013 yılı içerisinde de hisse satışlarına devam edecek. Bir süredir iş ortağı aradığı bildirilen Japon üreticinin, dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Samsung’a %3 oranında hisse satışı gerçekleştirecek. İkili arasında anlaşmanın sağlandığı ve kısa süre içerisinde resmiyete döküleceği bildiriliyor.

Samsung satış işlemi sonrası 108 milyon dolarlık bir para ödemesi yapacak. Her iki üreticide dünyanın önde gelen panel üreticileri arasında yer alıyor ve bu satış işlemi sonrası devam eden süreçte ikili arasında işbirliği görebiliriz.
1362524294_sharp-logo.jpg

iPhone 5 için Apple’a tedarik sağlayan Sharp, Japan Display olarak adlandırılan kuruluşun da öncü isimlerinden. Samsung’un ise bu noktada sektörün öncü isimlerinden biri olduğu herkesin malumu. İlerleyen dönemlerde ikil arasında sağlanan işbirliğinin meyveleri ortaya çıkacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.