Güncel

Samsung 'Smart Pause' özelliğini çaldı mı?

Samsung açılan dava da hırsızlıkla suçlanılıyor.

Samsung 'Smart Pause' özelliğini çaldı mı?

Kanada merkezli Queen Üniversitesi, Samsung Electronics’in aleyhine teknoloji hırsızlığı gerekçesiyle bir dava açtı. Kamu mahkeme belgelerine göre, Ekim 2003 ve Ocak 2004 tarihleri ​​arasında üniversite ve kar amacı gütmeyen PARTEQ ile Koreli şirket Samsung arasında görüşmeler oldu. Şirket, ürünlerinde "Dikkatli Kullanıcı Arayüzü" teknolojisini kullanmak istiyordu.

Teknoloji Profesör Roel Vertegaal ve bir grup lisansüstü öğrenciler tarafından İnsan Medya Laboratuvarı ve Queen’s Bilgisayar Okulu’nda geliştirildi.

1392326178_screenshot-samsung.jpg

Kurum tarafından Mart 2003 patentli bu teknoloji, bir cihazın kullanıcın gözleri ile izleme ve belirli bir eylemle hareket etme yeteneğine sahip. 2013 yılında Samsung, aynı özelliklere sahip "Akıllı Pause" teknolojisi ile Galaxy S4 akıllı telefonu tanıttı. Bu teknoloji ile kullanıcı uzağa baktığında videoyu duraklatmak için göz izleme teknolojisini kullanıyor. Bu özellik Note 3 akıllı telefona da dahil edilmişti.

Samsung’un Galaxy S4 ve Galaxy Note 2 cihazlarının bu teknoloji ile tanıtmasından neredeyse bir yıl sonra, 31 Ocak 2014 tarihinde, üniversite ve PARTEQ Samsung’a dava açtı ve fikri mülkiyet kullanma hakkının olmadığını iddia ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.