Güncel

Samsung, Snapdragon 820 ürettiğini açıkladı

Samsung, 14nm FinFet işlemi kullanılarak Snapdragon 820 ürettiğini açıkladı.

Samsung, Snapdragon 820 ürettiğini açıkladı

Samsung, ikinci nesil 14nm FinFet işlemini kullanarak çip ürettiğini bir basın açıklaması ile duyurdu.  Şirket, bir spekülasyonu daha bu açıklama ile doğrulamış oldu. Açıklamaya göre Samsung, ikinci nesil 14nm üretim teknolojisi ile Qualcomm’un Snapdragon 820 yonga setini üretiyor.

Bu durum Snapdragon 820 yongasetinin LPP (Low Power Plus) özelliği içereceği anlamına geliyor. Bu işlemci ilk nesil 14nm FinFet işlemi kullanılarak yapılan çipe kıyasla yüzde 15 daha az pil tüketimi ve yüzde 15 daha yüksek hızda çalışma özelliği sunuyor.

1452754436_samsung-galaxy-s7-snapdragon-820-b640x360.jpg

Samsung Electronics Genel Müdür Yardımcısı ve ayrıca Satış ve Pazarlama Başkan ı olan Charlie Bae yaptığı açıklamada, "Biz, endüstri lideri olarak performans ve güç verimliliğini en üst düzeyde sağlayan 2. nesil 14nm FinFET üretim teknolojisiyle çip üretimine başlamaktan dolayı mutluyuz. Samsung olarak teknoloji liderliğimizi sürdürmek için gelişmiş 14nm FinFET teknolojisinin türev işlemlerini sunmaya devam edeceğiz." dedi.

Samsung, mutlaka Galaxy S7’yi güçlendirecek Exynos 8890’u üretmek için yeni bir teknoloji kullanacak. Birinci nesil 14nm FinFET teknolojisi Samsung'un ürettiği Apple A9 yongaseti versiyonunda kullanıldı. Aynı teknoloji, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S6 edge+ ve Samsung Galaxy Note 5’i güçlendiren işlemci Exynos 7420 üretiminde kullanılmıştır.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.