Güncel

Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

Güney Kore’nin en büyük teknoloji firması Samsung şok üzerine şok yaşıyor. Güney Koreli şirkette bir devrin sonu geldi.

Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

Akıllı telefon pazarına yön veren isimlerden biri olan Samsung, istifa depremiyle sallanıyor. Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce gerçekleşen etkinlikte, Güney Koreli şirket yeni üst segment modellerini tanıtmıştı.

Bu etkinlikten sadece birkaç gün sonra beklenmedik bir haber geldi. Samsung’un bir süredir hapiste olan Yönetim Kurulu Başkanı Lee-Sang-hoon görevinden istifa etti.

Samsung şok üstüne şok yaşıyor! Bir devrin sonu!

Hatırlanacağı üzere Sang-hoon hakkındaki rüşvet iddialarından ötürü hapse atılmıştı. Samsung yönetimi bu iddiaların yersiz olduğunda diretse de Sang-hoon tam olarak aklanamadığı için tahliye edilmedi.

Güney Koreli şirket şimdiye kadar Yönetim Kurulu Başkanı’nın arkasında durmuştu. Dolayısıyla böyle bir istifanın gelmesi herkes için sürpriz oldu.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre istifanın arkasında Samsung yönetimi yer alıyor. Yani Samsung’un önde gelen isimleri Lee-Sang-hoon’dan istifa etmesini talep etmişler. O da bu talebi yerine getirmiş.

Peki Samsung’un yeni patronu kim olacak? Hali hazırda yönetim için birkaç ismin geçtiği belirtiliyor.

Samsung yeni Yönetim Kurulu Başkanı’nı belirlemek için Mart’ta önemli bir toplantı düzenleyecek. Bakalım Güney Koreli şirketin direksiyonuna yeni oturacak isim kim olacak.

Yorumlar
ALİ
Unutmayın , gidenin yerine her zaman bir gelir.
Cevapla
Veli
Baaaakkkk sennnnnn kimmiss oooo😡😡😡😡
kurukelle
Sizlerin basit gördüğü bu haber gerçekten önemli değer taşıyor. Hisse durumlarından tutunda , çalışma plan ve prensiplerine kadar , gelecekte çıkmasını planladıkları cihazların üretiminden , modeline , ar-ge yönetimine kadar etkileyecek bir durum. Bu istifa dönemine kadar planlanan üretim doğrultusunda ilerleyen SAMSUNG firması rotasını üretim durumunu bambaşka bir hale çevirebilir gelen yeni patron ile. Size göre haber değeri olmayan bu makale dünya genelinde bir sansasyonel olarak kabul ediliyor.
Cevapla
RC Cola
Televole Teknoji Oku :)
Cevapla
Ad Soyad
Yazık. Gerçekten de Samsung şok üstüne şok yaşamış. Dünya ticaret dengelerini alt üst edebilecek bir gelişme. İyi ki bu şok gelişmeden haberdar oldum!
Cevapla
Sadık
Başlıga bakınca oha samsungda çok büyük bir sorun var batıyor mu bir platformdan çekiliyor vs. aklıma geldi haberin içerigini okuyunca bir adamın istifa ettigini ögrendim bu adam ne degiştirebilir şirkette nasıl bir çag atlatabilir ??
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.