Güncel

Samsung SUHD TV'ler Üstün Kalite Sertifikası Aldı

Samsung’un gerçeğe en yakın kaliteyi sunan 2016 SUHD TV’leri sektör standartlarını belirlemeye devam ediyor

Samsung SUHD TV'ler Üstün Kalite Sertifikası Aldı

Samsung Electronics, 2016 SUHD TV serisinin tamamının UHD Alliance (UHDA) tarafından UHD Üstün Kalite Sertifikasına layık görüldüğünü duyurdu. Yeni sertifika, kuruluşun birçok önemli ölçümünün yanı sıra çözünürlük, yüksek dinamik aralık (HDR), parlaklık, siyah seviyeleri ve geniş renk gamı için duyurduğu en yeni performans standartlarına uygun ürünlere ve hizmetlere veriliyor.

UHDA'nın Üstün Kalite Sertifikası, en yüksek UHD görüntü kalitesinin en güvenilir göstergesi olarak öne çıkıyor. 2016 yılında tüm Samsung SUHD TV'lere UHDA sertifika logosu eklenerek tüketicilerin, piyasadaki birinci sınıf teknolojiyi kolayca tespit etmesine ve ürünleri güvenle seçmesine olanak tanınacak.

1452167639_1452070238suhdtv1.jpg

Samsung Electronics Görüntü Birimleri Başkanı Hyun Suk Kim, "Olağanüstü görüntü kalitesi sunan tüm Samsung 2016 SUHD TV'lerimiz için UHDA'dan Üstün Kalite Sertifikası almaktan dolayı gurur duyuyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

"Bu sertifika, gerçeğe en yakın görüntüleme deneyimini mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıya ulaştırma çabamızın hız kesmeden devam ettiğini gözler önüne seriyor. UHD görüntü kalitesi standartlarını belirlemek ve ev eğlence sektörü genelinde ilerlemeyi sağlamak için UHDA ile çalışmaya devam edeceğiz."

Tüm duyuları harekete geçiren gerçeğe en yakın görüntü

Samsung 2016 SUHD TV'ler HDR kapasitesi ile görüntü kalitesinin tüm alanlarındaki teknolojik performansı sayesinde, özellikle doğal ışığın şimdiye kadarki gerçeğe en yakın üretimini sunması konusunda takdir topluyor. 2016 SUHD TV'ler, aynı zamanda ortam ışığının neden olduğu yansımaları azaltarak görüntüleme ortamı fark etmeksizin geliştirilmiş kontrast ve daha keskin bir görüntü sunuyor.

1452167652_1452070238suhdtv3.jpg

UHD Alliance Başkanı Hanno Basse, "Bizim gibi tüketicilere devrim niteliğinde görüntü kalitesi sağlama amacını taşıyan sektörün en iyisi kuruluşlarıyla ortaklık yapmaktan onur duyuyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

"Sektör lideri şirketler arasındaki iş birlikleri ve gelişmiş görüntü kalitesi teknolojisi sayesinde UHD içerik ekosisteminin hızla büyümeye devam edeceğini söyleyebiliriz."

UHDA, UHD ekosistemini teşvik etmeye ve UHD eğlence teknolojisinin avantajlarını öne çıkarmaya kendini adamış bir kuruluş. Birlik, kısa süre önce ekran, içerik ve dağıtım yöntemleri konusundaki HDR kalite kriterlerini açıkladı. Bu kriterler, önde gelen film stüdyolarının, tüketici elektroniği üreticilerinin, içerik dağıtıcılarının ve teknoloji şirketlerinin işbirliğine dayalı çabaları yoluyla ve tüketici anketlerinden elde edilen önemli bilgilerle geliştirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.