Güncel

Samsung, taklitçilikte sınır tanımıyor!

Samsung, bu kez Apple'in kurucusu Steve Jobs'un ünlü fotoğrafını kendi şirketinin başkan yardımcısı Georg R. Rötzer için taklit etti.

Samsung, taklitçilikte sınır tanımıyor!

Yıllardır Apple ile sürdürdüğü davaların sonucunda bile ticari bağını koparmayan Samsung, taklitçi olduğu söylemlerini doğrular nitelikte bir işe imza attı. Samsung, Almanya'da düzenlenecek konferans öncesinde Apple'ın kurususu Steve Jobs’un en meşhur pozlarından bir tanesini taklit etti.

Almanya’da yapılacak olan DMEXCO Konferansı öncesinde Samsung, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un ‘imza’ pozu olan ve dünyanın en meşhur fotoğraflarından bir tanesini konferans'ta konuşacak olan şirketin başkan yardımcısı Georg R. Rötzer'e uyarladı.

1439321240_img20150811214555.jpg

Steve Jobs'un "imza" pozunun birebir aynısı diyebileceğimiz görsel, taklitçi olduğu ile eleştirilen şirketi sosyal medyada yine en fazla konuşulan konulardan biri yaptı. Steve Jobs'un sol elini,Rötzer'in ise sağ elini çenesine götürmesi haricindeki benzerlik tartışma da başlatmış durumda.

Aslında Samsung’un son hamlesi "reklamın iyisi kötüsü olmaz" dedirtecek cinsten. Rötzer'in bu bir pozu ile DMEXCO konferansına kadar çok konuşulacağına eminim.

Öte yandan Samsung'un bu hareketinin neticesinde Apple'dan bir cevap gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.