Güncel

Samsung, Tizen'li ilk telefonu şubat ayında tanıtacak

Samsung ve Intel tarafından geliştirilen platform ilk ürününü şubatta bizlere sunacak.

Samsung, Tizen'li ilk telefonu şubat ayında tanıtacak

Samsung-Intel ortak girişimiyle geliştirilen Tizen platformuna ait ilk ürünler şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kogresi’nde basın karşısına çıkacak. Bada’dan umduğunu bulamayan ve geliştirme çalışmalarına son veren Güney Koreli üretici şu aşamada olmasa bile ileri dönemler için Android dışında farklı bir sistem oluşturmak istiyor. Samsung’un Android’in yanı sıra Windows Phone 8 sistemli ürünlerde sunması ayrıca Tizen tarafında yapılan geliştirme çalışmaları sadece Android’e bağlı kalmak istemediğinin göstergesidir.
1357214224_samsungtizendeveloperphone-580x386.jpg

Resmi kaynaklar 2013 yılında Tizen platformundan bazı ürünlerin sunulacağını doğrularken talebe göre bu çeşitliliğin arttırılacağı da belirtildi. Bu anlamda ilk cihaz şubatta karşımıza çıkıyor. Teknik detaylar noktasında üst seviye özellikler barındıracağı iddia edilen telefonun I9400 olarak adlandırıldığı belirtiliyor. Hatta bir süre önce sizlere aktardığımız bir haberde, Japon Yomiuri gazetesinin yine Japonya merkezli NTT Modoco operatörü ile Samsung’un Mobil Dünya Kongresi’nde Tizen'li bir telefon tanıtacağı aktarılmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.