Güncel

Samsung Ultra HD kavisli TV ailesini genişletti

Güney Koreli üretici HU8290 serisini iki yeni ürün kattı.

Samsung Ultra HD kavisli  TV ailesini genişletti

Televizyon pazarında henüz yer edinmeye başlayan Kavisli TV’ler yeni bir görüntüleme deneyimi sunması açısından pek çok kullanıcının ilgisini çekiyor. Fiyatları hala el yakan bu TV’ler halihazırda ülkemizde de raflardaki yerini almış durumda.  Kavisli TV pazarının öncü iki markasından biri olan Samsung bu yıl duyurduğu HU8290 Kavisli TV ailesine iki yeni ürün daha kattı ve ev sineması tutkunlarına daha fazla alternatif oluşturdu.

55-inç ve 65-inç ekran büyüklüğüne sahip TV’lerde Ultra HD (3840 × 2160p) çözünürlüklü LCD ekran kullanılıyor. Kavisli yapısı sayesinde daha büyük bir ekrana bakıldığı hissi veren TV’lerde, Samsung derinlik hissini artıran yeni bir teknoloji kullanıyor. Bu sayede 3D teknolojisinin sunduğuna yakın bir derinlik gözlük takmadan yakalanabiliyor.

1402827079_hu8290front2.jpg

Ultra HD yayın izleme olanağı sunan TV’lerde ayrıca Samsung’un mevcut akıllı televizyonlarında yer alan içeriklerin tümü mevcut. İzleyicilerin hiçbir ayrıntıyı kaçırmaması için çok hızlı, tempolu, aksiyon ve spor sahnelerini 1000 Hz CMR kare hızı ile yakalama, geleceğe odaklı bir video codec bileşeni UHD HEVC ve HDMI 2.0 standartlarının yer aldığı TV’lerin fiyatları da Samsun tarafından açıklandı.

55-inç ekrana sahip model 3.099€ (8.680 lira), 65-inçlik seçenek ise 4.499€ (12.600 lira) olarak satışa sunulacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.