Güncel

Samsung usulü Facebook geliyor!

Samsung, Facebook benzeri bir proje ile kullanıcılarına hizmet verecek.

Samsung usulü Facebook geliyor!

Yeni gelen haberlere göre Samsung önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde, kendi sosyal ağ servisini kuracak ve Facebook benzeri bir proje ile kullanıcılarına hizmet verecek.

1339612531_sambook.jpeg

Habere göre başta Samsung'un internet bağlantılı elektronik ürünleri olmak üzere 'potansiyel olarak' tüm internet bağlantısı sunan cihazlarda bu sosyal ağ ücretsiz olarak kullanılabilecek. Ayrıca bu sosyal ağa Samsung marka telefon ve tabletlerin yanı sıra, kamera ve televizyonlardan da girilebilecek. Samsung, sosyal ağına diğer cihazlardan da erişim sağlanabilmesi için servisini Amazon'un bulut bilişim platformu ile bütünleşik halde tasarlayacak.

Samsung'un sosyal ağının henüz adı belli değil ama şirket içi yazışmalarda 'Samsung Facebook' diye isimlendiriliyor. Sosyal 2013'ün yılın ilk çeyreği içerisinde hizmete sunulması bekleniyor.

Samsung yetkilisi bu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; gayelerinin sosyal ağı, kameralardan, televizyonlara ve blu-ray oynatıcılara varana değin, farklı mobil platformlarda hizmet veren pek çok firmanın cihazına yaymak olduğunu söyledi ve küresel çapta popülerlik kazanacaklarından da emin olduklarını dile getirdi.

Family Story destekli cihazlardan birisine sahip olan Samsung kullanıcıları aralarında fotoğraf paylaşımı yapabilir, sohbet edebilir veya notlar alabilirler.

Aşağıda tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.