Güncel

Samsung ve Apple davasında yolun sonuna gelindi!

Bir yılı aşkın süredir devam eden patent davası Kaliforniya'da son buldu.


Apple ve Samsung arasındaki dramatik gerilim geçtiğimiz saatlerde Kaliforniya'da son buldu. Apple bir yılı aşkın süredir devam eden patent davasını, Samsung'un Apple tasarımını kullandığını iddia ederek başlatmıştı. Samsung bir yıldır kendi ürünlerinin tasarımının orijinal olduğunu savunurken bir çok de ortaya çıktı.

Samsung aynı zamanda Apple'ın patentinin geçersiz olduğunu iddia ederken Samsung Galaxy Tab ve Nexus satışları da bir süre en büyük pazarlarından olan Amerika'da yasaklandı. İlk olarak söylenecek şey şu ki Apple ve Samsung bu zorlu süreçten sonra patent konusuna daha tedbirli yaklaşacak.

1343896138_snappleleadlargevergemediumlandscape.png

Apple iPad ve iPhone satışlarında lider konumda olsa da patent davalarına. Samsung da Galaxy Tab 10.1'in Nexus ile yaşadığı da eklenince Amerika pazarındaki geliri düştü.

Apple iPhone 4 S bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılın satış rekorları kıran göz bebeği cihazıydı ta ki Patent davasının sürdüğü bu uzun süreçte Samsung'un Galaxy S 3'ü çıkarmasına katlanamayan Apple'deki patent ihlalinden yararlanarak mahkemeden Samsung'u isteklerde bulundu.

1343896930_129068819.jpg.crop.rectangle3-large.jpg

Ayrıca bunlara ek olarak Apple teknolojilerini gözden geçirerek patent alımlarını artırdı ve i korumaya aldı. Samsung cihazların Android işletim sistemi kullanması nedeniyle patent davası . Ancak aynı zamanda Apple'ın aldığı Google'ın da kaderini aşamasına geldi.

Son gelişme olarak çıkan iPhone tasarımının Sony'den olma ihtimali ve davada Samsung cephesinden sunulan görüntüler savaşı kızıştıran oldu. 2012 yılının en çok konuşulan patent davasının da sonu geldi. Yılın en büyük sorusu da '' oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.