Nitekim birçok Android işletim sistemli akıllı telefon üreten firma da günümüzde parmak izi okuyucu sensörlere, bayrak gemisi modellerinde yer vererek kullanıcıların iOStarafına kaymaması için nedenleri azaltıyor.

Ancak son yapılan bir açıklamaya göre ne yazık ki başta Samsung, HTC ve Huawei gibi firmaların akıllı telefonlarında yer verdiği parmak izi okuyucu sistemler, Apple'ın iPhone modellerinde yer alan sistem kadar güvenli değil!

Apple, Parmak İzlerine Sahip Çıkabiliyor!

Geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Las Vegas bölgesinde düzenlenen bir konferansta, Black Hat USA başkanı ve araçtırmacıları Yulong Zhang & Tao Wei tarafından yapılan sunumun detayları, medyada yer buldu.

Açıklanan bilgiler ışığında Android üretici firmaların kullandıkları parmak izi okuyucularının güvenli olmadığı ve Samsung, HTC ve Huawei firmalarının parmak izi okuyucu sensörlü telefonlarından, kullanıcıların okuttuğu parmak izlerinin çalınabileceği ortaya çıktı..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.