Güncel

Samsung'a gelmiş geçmiş en büyük ceza geliyor!

Samsung milyarlarca Avro ödemeye mahkum edilebilir.


Samsung ve Apple arasındaki patent ihlali davalarını bilmeyeniz yoktur. Apple; tasarım, arayüz ve ses donanımı ile ilgili patentlerle Samsung'a savaş açarken, Samsung da iletişim ile ilgili patentleri için davalar açıyor.

Samsung'un Apple'a karşı Avrupa'da açılmış birçok davası bulunuyor. AB rekabet kurulu, daha önce Samsung'un patentleri dava konusu yaparak haksız rekabete sebep olduğu gerekçesiyle inceleme başlatacağını duyurmuştu. Şimdi kurul, inceleme ile ilgili resmi açıklama yaptı.

1356902080_eusamsungfines.jpg

Yapılacak olan inceleme ile, Samsung'un geçen yıl ki kazancının yüzde 10'unu ceza olarak şirkete kesilebilir. Bu durumda ceza olacak olan paranın 9 milyar Avro olacağı söyleniyor.

Buna gerekçe olarak ise Samsung'un adil kullanılması gereken patentleri dava konusu yapması gösteriliyor. Samsung'un insanlığın yararına kullanmak şartıyla aldığı patentler için dava açması bu cezayı gerektiriyor. Apple'ın tazminat ödeme teklifini de Samsung'un kabul etmemesi inceleme açılmasında etkili olan etkenlerden biri.

Yorumlar
Adam harbi teknolojisinin parasını istiyor apple gibi köşeli tasarım için değil inadına Samsung arkadaş
Cevapla
Misafir
bu cezadan biz samsung kullanıcılarıda etkilenecekmi bilginiz var mı ? benim haberim yoktu ne biliyim zaten telefonu vodafoneden fatura karşılığı aldım. baştan söyleselerdi almazdım.
Cevapla
androidli
yaw arkadas piyasada tekel olmak icin appel elinden geleni yapiyor mecburmuyum kardes iphone almaya samsung galaxy serisi kullaniyom amerikan sirketi degil ya google androidi yaziyor neden onlada kapismiyorsun yazilimlar benzerlik gostermiyormu keseme gore hareket ederim ben dunyayi yedin appel doymadin
Cevapla
cenk
inadina samsung, apple herkesi kolesi yapmaya calisiyor.
Cevapla
Misafir
9 milyar avro mu ? oda para mi ? (Carpildi)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.