Güncel

Samsung'a kötü haber

Apple'in Avrupa'da Galaxy Tab ürününü yasaklatmasının ardından Samsung yasağı kaldırtmıştı. Bu yeni haber ise Samsung'u tekrar üzecek.


Apple Galaxy Tab'ı yasaklatma konusunda gayet ısrarlı görünüyor. Avrupada Galaxy Tab ürününe koyulan yasağın kaldırılmasından hemen sonra Apple tekrar başvuru yapıp Galaxy Tab satışını yasaklattı. 

Patent ihlali iddiasıyla Almanya'da mahkemeye verilen Samsung Galaxy Tab, Hollanda harici bütün Avrupa Birliği ülkelerinde yasaklanmıştı. Alınan bu ikinci karar ile yasak onaylandı.  Konuyla ilgili Samsung bir üst mahkemeye başvuruya hazırlanıyor. 

Apple aynı zamanda Japonya'da da Samsung'un Galaxy Tab ürününün üretiminin durdurulmasını talep etti. Eğer Japonya'da da herhengi bir yasakla karşılaşacak olursa bir darbe de Samsung'a Japonya'dan gelmiş olacak. 

1315748720_applesamsung.jpg

Patent savaşları giderek artmaya devam ediyor. Bu sebeple birçok firma birbiriyle davalı duruma düştü. Hatta geçtiğimiz günlerde sırf sahip olduğu patentlerden dolayı teknoloji devi bir firma Motorola Mobility'i satın almıştı.

Bütün bunların sebebinin Google'in Andoroid sisteminin güçlenmesi olarak gösteriliyor. Apple Android işletim sisteminin ilerlemesinden kaygı duyuyor. Bu nedenle de birçok firmaya patent savaşı açmış durumda. Google'in Android sistemini kullanan firmalar arasında HTC, LG , Motorola ve Sonyericsson gibi büyük firmalar bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.