Güncel

Samsung'a şok suçlama!

Brezilya hükümeti Samsung'a neden dava açtı?

Samsung'a şok suçlama!

Teknoloji sektöründe üretim kolunda çalışma koşulları her zaman tartışmalı bir konudur. Dev teknoloji şirketi Samsung, bu konuda birçok haberleri yapılan Apple’dan sonra ikinci büyük şirket olacak gibi görünüyor.

Brezilya Çalışma Bakanlığı, şirketin montaj tesislerinden birinde ülkenin iş yasalarını ihlal ettiği gerekçesi ile Samsung’a dava açtı. En çok şok eden iddialardan biri ise Samsung’un çalışanlarını vardiyalarda 10 saate kadar ayakta ve 15 saat normal çalıştırdığı oldu.

1376578307_samsung.jpg

Brezilya hükümeti Samsung’un 2000 işçisine bu nedenlerden dolayı sağlık sorunları gerçekleştiği gerekçesi ile 100 milyon dolar tazminat davası açtı.

Samsung’a karşı yapılan bu suçlama ilk kez olmuyor. Daha öncede Samsung üretim tesislerinde Çinli işçiler için ciddi emek ihlallerin gerçekleştirildiği gerekçesiyle suçlama olmuştu. Yine burada da işçilerin 12 saat çalıştırıldığı ve hem fiziksel hem de sözlü tacizlerin olduğu iddia edilmişti. Ayrıca şirket kendi memleketi Kore’de de tehlikeli çalışma koşulları nedeniyle bazı davalara maruz kalmıştı.

Samsung bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, iddialara yönelik inceleme yapılacağını ve Brezilya hükümeti ile anlaşmaya gidileceğini söyledi.

Yorumlar
Misafir
öyle birşey göremeyeceksin kardeş Güney Koreliler en son 1950 savaşında kaybetti ondan sonra adamların hiçbir alanda kaybettiklerini gören olmadı olmazda bence :-)
Cevapla
Misafir
Apple dolayasıyla ABD Samsung'la uğraşmayı bırakmıyor. Yasa sadece onlar için çalışır. Her konuda tekel olmak istiyorlar kendi çıkarlarına ters düşecek kontrolü dışında kurumları yok etmek için her türlü yola baş vuruyorlar. Basında Samsung'u kötülemek için çıkan haberlere hiç şaşırmayın bu adamların ahlak duygusu yoktur.
Cevapla
Nedir bu Samsung dusmanligi. Hic mi rekabet edemiyorsunuz, bu yuzden mi olmadik suclamalarda bulunuyorsunuz.
Cevapla
Misafir
samsunggun battigi gunu de gorecegiz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.