Güncel

Samsung'dan Apple'a Suçlama!

İki teknoloji devi Samsung ve Apple‘ın arasında tasarım patentleriyle ilgili yeni bir anlaşmazlık çıktı.


Güney Koreli işyeri ABD Yüksek Mahkemesi‘nde görülen Apple‘la olan patent anlaşmazlığı davasıyla ilgili olarak tasarım patentlerine çok pozitif değer biçildiğini öne sürdü.

Samsung hem Apple’ın bir zeki telefondan elde ettiği gelirin sadece Apple’ın patentleriyle ilgili bölümlerden olması gerektiğini, firmanın telefondan tamamı ile gelir elde edemeyeceğini iddia etti. Tasarım patentlerinin aşırı bir biçimde ödüllendirilmesinin rekabeti ve yenilikçiliği olumsuz etkileyeceğini savunan Samsung yetkilileri bunun öteki davalarda da absürt sonuçlara yol açacağını belirtti.

Samsung göre yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: "Eğer mevcut durum böyle devam ederse, tek bir tasarım patenti öteki yüz binlerce çığır açan teknoloji patentlerinden daha değerli olmaya devam edecek ve bu da haddinden pozitif bedel biçilmiş bir sürü tasarım patentine yol açacak."

Apple, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.