Güncel

Samsung'dan rekor kâr beklentisi!

Güney Koreli üretici resmi rakamlar öncesi, beklentilerini kamuoyuyla paylaştı.

Samsung'dan rekor kâr beklentisi!

Teknoloji dünyasında yılın ikinci çeyreği de geride kalırken, sektöre yön veren şirketler mali tablolarını kamuoyu ile paylaşmaya başladı. Teknolojinin önde gelen kuruluşlarından Samsung, resmi rakamları açıklamadan önce beklenilen kâr miktarını kamuoyu ile paylaştı. Güney Kore merkezli şirketin 2013 yılı ikinci çeyrek net kâr beklentisi 8.3 milyar dolar olurken, söz konusu rakamın Samsung için bir rekor olduğunun altını çizelim.

1373013061_samsung-money-e1357641899709.jpgGeçtiğimiz yıl aynı çeyrekte 5 milyar dolar kâr elde edilirken, şirketin 3 milyar dolarlık bir artış sağladığı görülüyor. Samsung, 2013 yıl birinci çeyrekte ise 6.4 milyar dolar gelir eldi. İkinci çeyrekteki kâr beklentisinin yüksek tutulmasında kuşkusuz Galaxy S4’ün önemli etkisi var. Şirket geçtiğimiz günlerde telefonun 20 milyon satış rakamına ulaştığını bildirmişti. Samsung’un elde ettiği net kâr miktarı 26 Temmuz’da resmi olarak duyurulacak.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.