Güncel

Samsung'dan şeffaf ekran ve arka dokunmatikli telefon gelebilir

Samsung, yeni ekran teknolojileri üzerinde çalışıyor.


Samsung, son zamanlarda ön ve arka dokunmatik özelliklerine sahip şeffaf ekran için bir patent aldı. Bu patent içeriğine göre kullanıcı cihazın arkasından ekrana dokunarak bir parmakla herhangi bir klasörü açabilecek. Ayrıca ekranın arka kısmını kullanarak, gizli bir menü okuyabilecek ya da gizli bir fotoğrafı görebilecek.

1386229626_bolt.png

Bunun yanısıra kullanıcılar ekranın arka dokunmatik kısmını kullanarak, gizli bir menü okuyabilir ya da gizli bir fotoğrafı görebilir. Videolar arka dokunmatik ekranı kullanarak kontrol edilebilir ve örtüşen görüntüler ön veya arka ekranı kullanarak daha kolay ayrılabilir. 

Şimdiye kadar telefonun arka kısmını kullanan şirketlerden LG, LG G2 modelinde cihazın arka kısmına güç ve ses düğmelerini yerleştirdi. HTC, HTC One Max modelinin arka kısmına parmak izi okuyucu sensörünü yerleştirdi ve 10 Aralık tarihinde başlatılması beklenen Oppo N1 akıllı telefonun arka kapağının üst kısmında dokunmatik panel bulunuyor.

Bakalım Samsung akıllı telefonun arka kısmını nasıl kullanacak ve şeffaf ekranlar ile nasıl bir model üretecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.