Güncel

Samsung'tan üç cihazı bir araya getiren patent!

Samsung tableti, akıllı telefonu ve akıllı saati bir araya toplayan gerilebilir OLED ekranın patent başvurusunu yaptı.


Bugün Güney Kore'de Samsung Display tarafından yayınlanan bir patent başvurusu akıllı saatin telefona ve hatta tablete dönüştürülebileceğini gösteriyor.

1467298785_ss.jpg

Patent başvurusu aygıtın gerilebilir bir OLED ekran kullandığını ve kontrol yönteminin aynı kaldığını göstermekte.Sonuçta OLED bir ekran bir akıllı saate dönüşebiliyor.Sonra onu alıp bir telefona ve hatta bir de tablete dönüştürebiliyorsunuz.Bu dönüşümler ise oldukça esnek bir ekranın habercisi.

1467298824_sm.jpg

Cihaz patentte de belirtilene göre bu işi yapabilmek için bir çok yönlü bükülebilen, katlanabilen ve esneyebilen yapı faktörlerini içerisinde barındırıyor.

1467298862_as.jpg

Samsung daha önce de benzer bir patent başvurusu yapmıştı, ancak bu patent bu türdeki bir teknolojinin en somut örneği gibi görülüyor.Yine burada gördüğümüz şey bir gerçekten çok bir konsept.Pratik anlamda nasıl bir kullanım kolaylığı sunar zaman gösterecek.

Samsung'un katlanabilir ya da bükülebilir telefonları ise 2017'de piyasada bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.