Güncel

Samsung'un bu teknolojisi hayatınızı değiştirecek!

"Samsung Akıllı Ev" platformu, tek bir uygulama ile ona bağlı aletleri ve cihazları yönetme olanağı sağlayacak.

Samsung'un bu teknolojisi hayatınızı değiştirecek!

Samsung, akıllı ev aletleri ve cihazları ile ilgili çalışmalarını yoğunlaştırdı. Şirket, kullanıcıların akıllı ev aletleri ve cihazlarını tek bir uygulama ile yönetebileceği yeni bir platform duyurdu. Buna göre giyilebilir teknoloji, çamaşır makineleri ve her şey tek bir uygulama ile yönetilebilecek.

”Samsung Akıllı Ev” olarak adlandırılan bu platformun ilk olarak Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2014 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Platform başlangıçta üç ana hizmet sunacak. Bu hizmetler Aygıt Denetimi, Ev Görünüm ve Smart Müşteri Hizmetleri olarak belirtilmiş.

Aygıt Kontrolü kullanıcıların akıllı telefonunuzda ya da Smart TV üzerindeki tüm aygıtlar için özelleştirilmiş ayarlara erişmek için izin verecektir.

1388910881_samsung-galaxy-gear610x458.jpg

Sadece “Samsung Akıllı Ev” simgesini seçerek, ister seyahatte ister oturma odasında olun, bir kerede birden fazla akıllı ev eşyalarınızı kontrol edebileceksiniz. Samsung’un bu hizmeti size ayrıca sesli komutlarla eşyalarınızı yönetme imkanı da sunuyor. Akıllı saati Galaxy Gear ve Smart TV’yi sesli komutla kontrol edebileceğiniz gibi, örneğin ‘çıkıyorum’ gibi sesli komutlarla ise uygulamaya bağlı ışık gibi önceden seçilmiş aletleri kapatabileceksiniz.

Kullanıcılar ana sayfada bulunan profillerinden akıllı cihazlarda bulunan yerleşik kameralar sayesinde evde neler olup bittiğini izleyebilecekler. Cihazların satış sonrası yardımı için Smart Müşteri Hizmetleri servis hizmeti verecek.

Nasıl? Böyle her yerden kontrol edebildiğiniz akıllı ev aletlerinin olduğu bir evde yaşamak ister miydiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.