Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

Samsung'un en çok satan akıllı telefonu patladı. (Galaxy Note 7 değil)

Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

Samsung’un patlama nedenleri ile canını sıkan tek telefon Galaxy Note 7 değil. Şirketin popüler telefonlarından biri olan Galaxy J5’den de patlama haberi geldi.

Samsung'un en popüler telefonlarından biri daha patladı

Uygun fiyatlı Galaxy J5, Samsung’un büyük kârlar ettiği pazar payına büyük katkı sağlıyor. Ancak kötü haber Fransa’dan geldi. Lamya Bouyirdane adlı kullanıcı, evinde gerçekleşen aile toplantısında dört yaşındaki çocuğunun  Galaxy J5 telefonu eline verdiğinde alışılmadık ve hızlı bir şekilde ısındığını fark etti.

1478630544_samsung-galaxy-j5-2016-review-010-batt.jpg

Telefon şişmiş ve dumanlar çıkmaya başlamıştı. Lamya bunu görünce telefonu uzağa fırlattı. Mağdur kullanıcı açıklamasında, “Ben dumanı gördüm ve panikleyince onu ani bir refleksle uzağa fırlattım.” Dedi.

Sonuç olarak Galaxy Note 7 modellerinde olduğu gibi telefon fırlatıldıktan sonra kapak ile birlikte patladı. Neyse ki kadının arkadaşı hızlıca telefonu söndürdü ve daha fazla zarar vermesini engelledi.

Üç çocuk annesi Lamya, geçtiğimiz haziran ayında aldığı telefonu eğer çocuğun elinden almasa neler olacağını düşünemiyor bile.  Bakalım milyonlarca satan Galaxy J5 ile ilgili başka patlama haberi gelecek mi?

Yorumlar