Güncel

Samsung'un Galaxy S5'te ki parmak izi tarayıcısı başına bela oldu!

Samsung, parmak izi tarayıcı sensörünün üretimi aşamasında sorunlar yaşıyor.


Güney korenin akıllı telefon üreticisi konumundaki şirketi Samsung, son amiral gemisi Galaxy S5'i MWC fuarında müşterilerinin beğenisine sundu. Ancak cihazda bulunan parmak izi sensörü bu kez başına bela olacak gibi görünüyor.

Samsung, Galaxy S5 cihazında home tuşunda kullanılacak sensör üretiminde sorunlar yaşıyor. Nisan ayında 150 ülkeye birden şatış yapacağını duyuran firmanın milyonlarca ünite parmak izi sensörü üretmesi, mümkün görünmüyor.  Bu yüzden şirketin parmak izi sensörü imalatı sorunları ile karşı karşıya kalacağı söyleniyor. Güney Kore medyası tarafından yayınlanan haberlerde bu durumun "Utanç verici" olduğu dile getirilmiş. Ayrıca şirketin üçüncü taraf bir parmak izi sensörü üreticisi ile ittifak halinde olduğu kaydedildi.

1393881450_img20140303231629.jpg

Öte yandan Samsung'un Trackpads firmasına ek olarak, Crucialtec şirketi ile de parmak izi sensörlerini üretmek için görüşmelerini devam ettirdiği yönünde söylentiler bulunuyor. Bakalım Samsung, Nisan ayı sonuna kadar Galaxy S5'te kullanacağı parmak izi sensörlerini yetiştirebilecek mi?.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.