Güncel

Samsung'un yeni akıllı telefonları su geçirmez olacak!

Samsung'un gelecekteki yeni akıllı telefonları üzerinde projeler geliştirdiği ortaya çıktı.

Samsung'un yeni akıllı telefonları su geçirmez olacak!

Samsung'un gelecek yeni akıllı telefonları üzerinde projeler geliştirdiği ortaya çıktı. Gelen bilgilere bakılırsa şirket bundan sonraki amiral gemi medellerini su geçirmez bir yapıyla üretecek.

Son zamanlarda su geçirmez akıllı telefonların çoğalması mobil pazarında 2014 yılında daha fazla su geçirmez ürünler görebileceğimiz anlamına geliyor. Geçtiğimiz günlerde Samsung'un su geçirmez Galaxy S5 varyantı üzerinde çalıştığı ipuçlarını vermiştik. Şirket bu hareketi ile Galaxy S5 satışlarını %20-%30 oranında arttırmayı hedefliyor. Peki, bu iddiaların ne kadar gerçeklik payı var? Kore medyasından gelen heberlerin ayrıntılarını aşağıda özetlemeye çalıştık.

 1392209756_img20140212134738.jpg

                                                                                       LDS anten                                                            IMA anten

Bugün Kore medyası Samsung'un gelecekteki cihazların oluşturulması için anten teknolojisi üretimi yapan firmalarla işbirliğine varmış durumda. Hatta şirketin şuan ki cihazlarında kullandığı LDS (Kalıp dışı) antenlerin kullanımını göz önünde bulundurarak 5 milyon LDS ünitesini iptal etmiş. Koreli dev 5 milyon LDS anten yerine IMA anten siparişi vermiş. İddiaya göre daha fazla toz ve su geçirmez Galaxy S5 modeli için bu planın uygulandığı söyleniyor. Ayrıca kaynaklar su ve toz geçirmez yapının Samsung'un tüm premium akıllı telefonlarının "temel özelliği" olacağını iddia ediyor.

Şimdi bu anten yapılarının ne anlama geldiğini açıklamaya çalışalım. LDS anten yapısı, üreticilere ince cihazlar oluşturmasına fırsat verirken, aynı zamanda su geçirmez bir akıllı telefon oluşturmayı engelliyor. Öte yandan IMA anten yapısı ise su sızdırmaz cihazlara izin verir ancak, kalıp içi antenler genellikle kalın bir yapı oluşturduğu için akıllı telefonlarda haliyle biraz kalın olacaktır. Buna en iyi örnek olarak Galaxy S4 ve S4 Active modelini gösterebiliriz.Bu arada son gelen bilgilere göre Samsung'un IMA antenleri için Daesan Elektronik firması ile anlaşmaya vardığı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.