ABD'nin en büyük şehirlerinden biri olan San Francisco, son yıllarda göç vermeye başladı. Silikon Vadisi gibi teknolojinin kalbinin attığı yerlere ev sahipliği yapan şehir son yıllarda giderek ıssızlaşmaya başladı. Şehir günden güne halkını kaybetmeye ve boşalmaya başlıyor. Bu kaçışın birçok sebebi bulunuyor. Bunlar arasında en çok öne çıkanı ise ev fiyatlarındaki artış. Orta halli bir evin bile 1 milyon dolardan aşağı satılmadığı şehir, insanlar için cazip olmaktan uzaklaştı. Bu şehirde yaşamak zorunda olanlar ise banliyo olarak tabir edilen şehre belli bir mesafede olan yerleşim yerlerini tercih etmeye başladı. Ev alamayan ya da kiraları yüksek bulanlar karavan seçeneğini değerlendiriyorlar. Birçok yazılım mühendisi ya da teknoloji şirketi çalışanı normal bir evde oturmak yerine karavanda yaşamayı tercih ediyor.

Redfin tarafından yapılan bir araştırmaya göre ABD'nin en çok kan kaybeden, daha doğru bir ifadeyle insan kaybeden şehri San Francisco.

2017'nin son çeyreğini kapsayan araştırmaya göre 500 kişi arasında yapılan ankete katılanların yarısı şehri terk etmek istediğini belirtti. Peki neler oluyor bu koca şehirde?

Bu kaçışta en büyük sebep yükselen ev fiyatları. Artık fiyatlar öyle çığrından çıktı ki yıllarını bu şehirde geçirenler bile burnundan solur hale geldi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.