Güncel

SAP ve Bayern Münih güçlerini birleştiriyor

Alman Milli Takımı’na Dünya Kupası zaferini getiren gizli silah yeni sezonda Bayern Münih’in futboluna güç katacak. Kurumsal uygulama ve yazılım devi SAP ile iş birliğini duyuran Bayern Münih, üç yıl boyunca SAP spor analizi çözümleriyle sahadaki performa

SAP ve Bayern Münih güçlerini birleştiriyor

Futbol başta olmak üzere tüm spor dallarında performansı ve seyirci deneyimini en üst seviyeye taşımak için teknolojisini sporun hizmetine sunan ve geleceği bulut şirketi olarak karşılayan SAP, Bayern Münih ile teknolojik iş birliği yaptığını duyurdu.

Bayern Münih’in futbol stadyumu Allianz Arena’da gerçekleştirilen imza töreninde SAP, Bayern Münih’e üstün spor analizi teknolojisinin yanında kurumsal yazılım çözümleri de sunacağını açıkladı. Bu sezondan başlayarak üç yıl boyunca SAP ve Bayern Münih’in stratejik iş ortaklığı devam edecek. SAP, Bayern Münih’in takım performansını maksimuma çıkarmanın yanında küresel olarak marka değerini artırmasına ve taraftar deneyiminin daha keyifli hale gelmesine de katkı sağlayacak.

SAP’nin ilk olarak Alman Futbol Federasyonu için geliştirdiği spor analizi çözümü, Almanların son yıllardaki yükselişine katkı sağlarken 2014 FIFA Dünya Kupası zaferine giden yolu açmıştı. Bu analizler sonucunda daha hızlı paslaşarak oyunu hızlandıran Alman Milli Takımı, teknolojinin gücüyle namağlup dünya şampiyonu oldu. Alman Milli Takımı’ndan sonra SAP tarafından şimdi de Bayern Münih’in hizmetine sunulacak analiz teknolojisi ile bilimsel çalışmanın ve spor analizlerinin getirdiği avantajı kullanacak.

1409379565_sap-bayernmunich-anlasmasi-2.jpg

Tüm dünyadan taraftar desteği için Bayern Münih’e SAP teknolojisi

Bayern Münih ile SAP iş birliğinin kurumsal ayağında da takımın ekonomisine katkı sağlayacak çözümler bulunuyor. SAP Müşteri İlişkileri Yönetimi (SAP CRM) çözümü ve SAP Hybris ölçeklenebilir ticaret uygulamasıyla Bayern Münih’in iş süreçleri verimlilik kazanacak. SAP CRM ile takımın taraftarlarıyla olan iletişimi güçlenirken, taraftar bağlılığına yönelik faydalar artırılacak. SAP uygulamalarıyla saha içinde ve saha dışında taraftar deneyiminin üst seviyeye taşınması hedefleniyor. Bayern Münih’in tüm dünyaya açılma stratejisi dahilinde global marka değeri için çalışılacak.

Bayern Münih CEO’su Rummenigge: “Dünya çapında 292 milyon taraftarımıza ilham vereceğiz”

Allianz Arena’daki lansmanda konuşan efsanevi eski futbolcu ve Bayern Münih CEO’su Karl-Heinz Rummenigge şunları söyledi: "Bayern Münih’teki üç ana hedefimizi destekleyecek teknolojiyi SAP sunuyor. Bu hedefler, iş süreçlerimizi optimize ederek küresel marka değerimizi yükseltmek, takımımızın sağlıklı ve fit kalmasını sağlayarak en üst düzeyde performans sergilemek ve taraftarlarımıza en iyi deneyimi yaşatmak. Bayern Münih şu anda dünyadaki en iyi performansa sahip futbol kulüplerinden biri. İnovatif teknolojiyle global futbolun zirvesinde uzun yıllar boyunca kalacağımıza inanıyorum. Bu liderlikte futbolcularımızın sağlığı ve performansı kadar taraftarlarımızın aldığı keyif de önemli. SAP’nin taraftar deneyimini maksimuma çıkartacak yenilikçi çözümleriyle dünya çapında 292 milyon taraftarımıza ilham verecek, Bayern Münih için sportif ve ekonomik büyümeyi sürekli kılacak başarılı işlere imza atacağımıza eminim.”

 1409379547_sapbayern-munich-anlasmasi.jpg

SAP’nin Kalite, Ölçekleme ve Destekten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Oswald “SAP ve Bayern Münih iş birliği bizim için etkileyici bir buluşma. Bayern Münih ve SAP HANA’nın gücünü bir araya getirerek futbolu her açıdan dönüşüme uğratacak yeni çözümler geliştireceğiz” dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.