Güncel

SAP’den yılın fark yaratan kurumsal teknoloji projelerine ödül

SAP Kalite Ödülleri 2014’te kazananlar belli oldu

SAP’den yılın fark yaratan kurumsal teknoloji projelerine ödül

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin geleneksel hale getirdiği, yılın en başarılı kurumsal teknoloji uygulamalarını ödüllendiren SAP Türkiye Kalite Ödülleri 2014’te yılın teknoloji şampiyonları belli oldu.

Başarılı teknoloji uygulamalarına dikkat çekmek amacıyla verilen SAP Türkiye Kalite Ödülleri’nde fark yaratan bilgi teknolojileri projelerine  imza atan kurumlar yarıştı. Yaklaşık iki ay süren değerlendirmeler sonucunda, bilgi teknolojileri altyapılarında dönüşüme giden ve inovatif teknolojileri kullanan şirketler farklı kategorilerde altın, gümüş ve bronz ödüllere layık görüldü. Yılın Dönüşümü Kategorisinde Üstünberk Holding altın ödülü kazanırken, Şenpiliç ve Enerya sırasıyla gümüş ve bronz ödülleri aldı.

Yılın Hızlı Kurulum Ödülü Kategorisindeyse şampiyon Fenerbahçe Spor Kulübü oldu. Fenerbahçe, 2013’te başlayan SAP iş birliğiyle kulübün tüm mali, finansal, insan kaynakları, bütçe ve yönetim raporlama sistemlerini toplam 7 ay gibi kısa bir süre içinde SAP altyapısına başarıyla taşıdı. Yılın kalite ödüllerinde Fenerbahçe, Hızlı Çözüm Kategorisinde birinciliğe layık bulundu. Fenerbahçe’nin kazandığı ödül, ayrıca SAP’nin dünya çapında birincilik ödülünü alan spor kulüplerinden biri olma özelliğini taşıyor. Hızlı kurulum kategorisinin ikincisi Brisa olurken bronz ödülü Coca-Cola elde etti.

Her yıl verilen SAP Kalite Ödülleri’nde aday gösterilen kurumlar birçok stratejik alanda SAP’nin kalite prensiplerini kullanmalarıyla öne çıkıyor. Karmaşık teknik ve iş süreçlerini yazılım ve iş uygulamalarıyla sadeleştirerek etkin biçimde yöneten, uygulamada mükemmelliği yakalayan kurumlar değerlendirmeye alınıyor. Fark yaratan teknoloji uygulamları, elde edilen fayda, maliyet, hız ve sağlanan katma değer gibi kriterlere göre değerlendiriliyor.

Geçen yıl SAP Türkiye ile bir anlaşma imzalayan CarrefourSA, mevcut BT alt yapısının dönüşümünü SAP perakende portföyünde yer alan çözümlerle gerçekleştirme kararı almıştı. Teknoloji alanında 30 milyon TL yatırım yapmayı planlayan CarrefourSA,  SAP ile Temel Reis Projesi’ni hayata geçirerek mevcut BT yapısını, yerelleşmiş, bilimsel perakendeciliği ve hızlı iş kararları alabilmeyi destekleyen esnek bir altyapıya dönüştürdü. Kurumsal kaynak planlama (ERP) projesi ve BT transformasyonu ile şirket süreç ve kaynaklarının verimli kullanılması sağlandı . CarrefourSA Temel Reis projesi ile ’Yılın SAP Dönüşüm Projesi” ödülünü elde etti. Ödül, SAP Forum Istanbul’un açılışında SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin tarafından CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane’ye takdim edildi.  Proje aynı zamanda SAP Türkiye’nin yıl içinde hayata geçirdiği en kapsamlı proje olarak biliniyor.

SAP çözüm ve projelerini başarıyla uygulayıp, yüksek performans ve faydaya erişen kurumlara verilen kalite ödüllerine paralel olarak ayrıca SAP Forum 2014 Ödülleri de sahiplerine sunuldu. Yılın SAP Dönüşüm Projesi Ödülü CarrefourSA’ya sunulurken, Yılın SAP Veritabanı Ödülü Maliye Bakanlığı’na, Yılın SAP Teknoloji Ödülü Mey İçki’ye, Yılın SAP Analitik Ödülü Bursagaz’a, Yılın SAP Bulut Bilişim Ödülü Şişecam’a ve Yılın SAP Eğitim Ödülü Yeşilırmak Elektrik’e verildi.

SAP Kalite Ödülleri 2014

Dönüşüm Kategorisi

 • Altın Ödül: Üstünberk Holding
 • Gümüş Ödül: Şenpiliç Gıda Sanayi
 • Bronz Ödül: Enerya

Hızlı Kurulum Kategorisi

 • Altın Ödül: Fenerbahçe Spor Kulübü
 • Gümüş Ödül: Brisa
 • Bronz Ödül: Coca-Cola

Mobil İnovasyon Kategorisi

 • Mükemmellik Ödülü: Yaşar Astron
 • Mükemmellik Ödülü: İnteltek

HANA İnovasyon Kategorisi

 • Mükemmellik Ödülü: Eureko Sigorta
 • Mükemmellik Ödülü: EnerjiSA
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.