Kullanıcıyı takip eden bavul projesi: Android telefon uygulaması sayesinde gönderilen komutlar ile bavul içerisindeki mikroişlemciyle bağlantı kurulacak. Bu şekilde bavul kullanıcıyı takip edecek.

İşitme engelliler alarm sistemi: Ultrasonik sinyal kullanılarak, yatılı okullarda eğitim gören işitme engelli öğrencilerin yangın, deprem veya başka bir tehlike durumunda uyarılması sağlanacak.

Yangın tespit kuleleri için insan algılayabilen kamera sistemleri: Orman Genel Müdürlüğü'nün kurmuş olduğu yangın tespit kuleleri için insan algılayabilen kamera sistemleri yapılacak. Böylece ormanlık arazilerde, insanların kasıtlı ya da kasıtsız şekilde ormana zarar verme durumları tespit edilerek yetkili mevkilere bilgi verilecek.

Arama kurtarma robotu: İnsanların ulaşmasının tehlikeli olduğu bölgelere joystick ile kontrol edilen arama kurtarma robotu ile müdahale edilebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.