Satın alabileceğiniz en pahalı 7 saat - Page 1

Jaeger-LeCoultre's Hybris Mechanica à Grande Sonnerie saati, 1.5 milyon dolar değerinde. 1472 parçadan oluşan bu saat dünyanın en kompleks saatlerinden biri. Kendini sürekli güncelleyen bir takvime ve uçan bir turbilona sahip, yapımı beş yıl sürmüş.

Bu saatin yanında bir de onun parçası olan Hybris Mechanica 55 Safe geliyor. Bu ekstra parça, aslında Hybris Mechanica à Grand Sonnerie'nin duyulmasını sağlayan, kasasında bulunan bir ses sistemiyle kodlanmış, deriden yapılmış bir gövde.

Satın alabileceğiniz en pahalı 7 saat - Page 2

The Greubel Forsey Art Piece 1 saati, fiyatı 1 ila 2 milyon arasında değişiyor.30 derecelik ikili turbilon sisteminin yanı sıra, çok güzel mavi bir kılıfa ve safir bir sırta sahip bu saat, Willard Wigan'ın elinden çıkma minik mi minik bir estetik detaya sahip. Bu detay, ikinci bir kafa gibi görünen ama aslında mikroskopik cismi sergileyen 23x bir büyüteçin içinden baktığınızda görebildiğiniz minik bir altından gemi.

Satın alabileceğiniz en pahalı 7 saat - Page 3

Richard Mille's Tourbillon RM 56-02 Sapphire saati, 2 milyonu aşan bir değere sahip. Katılaşmış safirden yapılma saydam bir kılıfa sahip bu Richard Mille saati titanyum hareketlerine sahip ve hem çiziğe hem de 3 metreye kadar suya karşı dayanıklı.

Tourbillon 56-02 Sapphire'dan dünya üzerinde sadece 10 tane üretildi ve bu yüzden de 2.2 milyon değerinde. Watch Time'a göre her saat "40 günlük bir test sürecini takiben 400 ekstra saatlik işleyiş"ten geçmek zorunda.

Satın alabileceğiniz en pahalı 7 saat - Page 4

A. Lange & Söhne's Grand Complication saati, değeri 2 milyon doların üzerinde. A. Lange & Söhne tasarımı, 876 bağımsız parçadan oluşan bu saat 1.92 milyon euro (bugünün parasıyla 2.5 milyon dolar) dan açılışını yaptı.

Bir saat ustasının bu saati tamamlayabilmesi bütün bir yılı alan bir süreç. 2013'te tanıtımı yapıldığından beri her sene bu saatten sadece bir tane üretilebildi, en yeni ve en son saat satılmak üzere 2018'de müşteriye sunulacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.