Satoshi, XRP hakkındaki olumsuz düşüncelerini sıraladı!

Kendisinin Bitcoin kurucusu olduğunu ilan eden Satoshi, XRP'yi 'işe yaramaz pompa ve boşaltma planı' olarak tanımladı.

Satoshi, XRP hakkındaki olumsuz düşüncelerini sıraladı!

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) düzenleyici makamın blok zinciri şirketine yasadışı olarak 1,3 milyar doların üzerinde XRP tokeni sattığı için dava açmasının ardından bir davada karşı karşıya olduğu bir fırtınanın ortasındayken, kendi kendini ilan eden Satoshi Nakamoto piyasaya sürüldü.

Satoshi, XRP hakkındaki olumsuz düşüncelerini sıraladı!

Gerçekten de, Bitcoin'in ( BTC ) sözde yaratıcısı ve tanıtım yazısının yazarı olduğunu iddia eden Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, Wright'ın XRP'yi azarlamasına yol açan bir dizi tweet'te Ripple CTO'suna ve orijinal XRP defter mimarlarından biri olan David Schwartz'a saldırdı. 25 Aralık'ta 'işe yaramaz bir pompa ve boşaltma planı' olarak tanımladı.

Twitter tartışması

Schwartz, Wright'ın "Sistem yasal bir mahkeme emriyle kurtarılıncaya kadar kurumsal yatırımcılar tarafından asla benimsenemez" görüşünü belirtmesiyle tüm takas başladıktan sonra bazı yumruklar attı.

Ardından gelen tartışmada Wright, Schwartz'ın "Bitcoin'i hiçbir zaman gerçekten anlamadığını" ve "Bitcoin [ile] ilgili herhangi bir şeyi anlamaktan o kadar uzak olduğunu ve Ripple'ın bir şekilde bir blockchain ile ilgili olduğunu düşündüğünü" söyledi ve şunları ekledi:

Bu arada XRP, XRP topluluğunu SEC aleyhindeki dava hakkında komplo teorileri yaymakla suçlayan Cardano ( ADA ) kurucusu Charles Hoskinson ve Ethereum ( ETH ) kurucu ortağı da dahil olmak üzere diğer sektör katılımcılarından eleştiriler alıyor. XRP'nin "hala tamamen merkezileştirilmiş" olduğunu söyleyen Vitalik Buterin.

Wright tartışması

Öte yandan, Wright, kendisinin gizemli Bitcoin yaratıcısı olduğuna dair kanıt göstermesi istendikten sonra sunucu Hamish Macdonald'a defalarca küfür ettiği The Sunday Project ile yaptığı röportaj da dahil olmak üzere, halka açık görünümlerinde kelimeleri seçici bir şekilde seçmemesiyle tanınır.

Nisan ayının başlarında Wright, kendi görüşüne göre "hiçbir faydası olmadığı için" yaklaşık 1,1 milyon BTC'ye tekabül eden Bitcoin'inin tamamını eninde sonunda satacağını söyledi ve Bitcoin'i tehlikeye atabilecek %51'lik bir saldırı korkusunu artırdı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.