Güncel

Detay MaxiNet hesaplarına el kondu!

Detay MaxiNet’e yönelik çalışmalarını tamamlayan Bakanlık, şirketin piramit yapı olduğunu tespit ederek, banka hesaplarına bloke koydu.

Savcılık Detay MaxiNet hesaplarını dondurdu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlik Bank benzeri saadet zinciri biçiminde örgütlenen 65 şirkete yönelik incelemelerini sürdürüyor. Detay MaxiNet’e yönelik çalışmalarını tamamlayan Bakanlık, şirketin piramit yapı olduğunu tespit etti. Çiftlik Bank skandalının ardından vatandaşlar diğer saadet zincirleri ile ilgili yapılan açıklamaları yakından takip ediliyor. 

Geçtiğimiz günler de Detay MaxiNet’in hesaplarına MASAK tarafından bloke koyulmuştu. Şimdi de Detay Maxinet’in internet sitesinden yapılan duyuruya göre banka hesaplarındaki tüm paraya savcılık tarafından el konuldu. Detay MaxiNet bankasındaki parayı savcılığın ikinci kararına kadar çekemeyecek.

Savcılık kararı ile hesaplara geçici bloke koyulan DetayMaxinet, normalde her ayın 1 ila 5’i arasında ücretleri müşterilerine ödemekle yükümlüydü. Fakat bu ay binlerce kişi hakkı olan parayı alamadı. Ücretleri ödeme dönemine kadar faaliyetlerini devam ettiren şirket, paraları yatıramayınca bu konu bir açıklama yapma kararı aldı.

Savcılığa talep için yolladıkları dilekçe ve bloke olmuş banka hesapları detayına kadar paylaşan şirket, kullanıcılarına ödemelerini yapabilmek adına geçici bloke kaldırımı talebinde bulundu. Bu konuda henüz savcılık tarafından bir adım atılmış değil ancak piramit sistemi ile yapılan dolandırıcılığa karşı dur demek isteyen MASAK, ileride ne gibi atılımlar yapacak, hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.