Güncel

Seagate, sektörün iyileşmesine katkı sağlıyor

Seagate 2012 mali yılının Ocak-Mart 2012 dönemine ait üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

Seagate, sektörün iyileşmesine katkı sağlıyor

Dünyanın en büyük veri depolama ürünleri üreticisi olan Seagate, 2012 mali yılı üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket 4.4milyar dolar gelir üzerinden 1.2 milyar dolarlık net kar elde etti. 30 Mart 2012'de sona eren üç aylık dönemin mali raporlarına göre hisse başına 2,48 dolar seyreltilmiş kazanç bildirildi.

1334844622_steveluczo.jpg

Seagate Başkanı ve CEO'su Steve Luczo, hard disk endüstrisinin iyileştirilmesi konusunda yeni ürünlerinin önemli katkılar sağladığını ve bu çeyrekte müşterilerini desteklemeye yönelik çabalarıyla da güçlü bir performansa ulaştıklarını belirtti. En önemli gelişmenin, sektör adına zorlu geçen süreçte Seagate'in portfolyosunu oluşturan ürünlerin tüm pazarlarda sektörün lider ürünlerine dönüşmesi olduğunu belirten Luczo, konumlarını işletme üstünlüğüyle liderliğe devam etmek olarak belirtti.

Seagate, 21 Eylül 2012'de şirketin uzun dönem stratejik planları ile ilgili yatırımcı ve analistlerle bir araya gelmeyi planlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.