Kara Şövalye Yükseliyor

259 Milyon Dolar
Bugüne kadar televizyonlarda ve sinemalarda birçok Batman filmine rastlamış olsak da hiçbiri şimdiye kadar çekilmiş en pahalı süper kahraman filmleri arasında yer alan Batman: Kara Şövalye Yükseliyor kadar başarılı olmamıştı. Görsel efektlerin ve oyunculukların ustaca gözler önüne serildiği Kara Şövalye filmi, Christopher Nolan gibi başarılı bir yönetmenin önderliğinde 259 milyon dolarlık yüksek bütçesine rağmen 1.08 milyar dolar gibi inanılmaz bir gişe hasılatına imza atmayı başarmıştı.

Karmakarışık

260 Milyon Dolar
2010 yılı yapımı bir animasyon filmi olmasına rağmen sadece küçüklerin değil yetişkinlerin de oldukça dikkatini çekmeyi başaran Karmakarışık filmi, Disney’in en başarılı yapımlarından bir tanesi olmayı başarmıştı. Tamı tamına 260 milyon dolarlık bütçesiyle tüm zamanların en pahalı animasyon filmleri listesinde ilk sırada yer alan Karmakarışık, yaklaşık 591 milyon dolarlık gişe hasılatıyla da astronomik bütçesini ikiye katlayarak oldukça büyük bir başarıya imza atmıştı.

Yenilmezler: Ultron Çağı

279.9 Milyon Dolar
Dünyanın en zengin çizgi roman karakterleri arasında yer alan süper kahramanları bir araya getirip, süper kötüler ile mücadelelerini gözler önüne sermenin maliyeti oldukça yüksek olsa gerek. Yenilmezler serisinin ilk filmi oldukça başarılı olduktan sonra, serinin ikinci filmi olan Ultron Çağı’nın yapımına başlandı. En az ilki kadar başarılı bir yapım olan Ultron Çağı’nın maliyeti 250 milyon dolar olarak belirtilmiş olsa da vergi iadelerinden sonra bu rakam yaklaşık olarak 280 milyon dolara çıktı. 1.4 milyar dolar gibi olağanüstü bir gişe başarısına imza atan bu serinin devam filmlerini de merakla bekliyor olacağız.

Titanik

294.4 Milyon Dolar
Gösterime girdiği tarihten bu yana tamı tamına 20 yıl geçmesine rağmen 2016 filmleriyle güncellenen tüm zamanların en çok gişe yapan filmleri listesinde bile yeri değişmeyen Titanik, 1997 yılında 200 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilmiş olsa da günümüz enflasyonuna göre bu rakam yaklaşık olarak 295 milyon dolara denk geliyor. Ancak yine de bu durum Titanik filminin 2.2 milyar dolarlık gişe başarısını gölgelemeye yetmiyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.