Listemizin 3. sırasına geldiğimizde ise sıradaki ünlümüzün New York City’nin eski belediye başkanı olan Michael Bloomberg olduğunu görüyoruz. Amerika’nın en zengin ve en güçlü isimlerinden biri olarak da tanınan Bloomberg’in de listemizdeki diğer ünlüler gibi, servetini çocuklarıyla paylaşmayacağı bilinmektedir. Georgina Bloomberg ve Emma Bloomberg isimli iki kızı olan ünlü kişiliğin servetinin ise 35 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, Michael Bloomberg’in bu büyük servetini Hopkins Üniversitesi, Cornell Tech ve daha birçok farklı eğitim kuruluşuna bağışlayacağı açıklanmıştır.

2015 yılının en zengin isimleri listesinde 3. sırada yer alan Warren Buffett’in bir hayırsever olduğunu hepiniz biliyorsunuz, değil mi? Elbette bilmelisiniz, zira bu isim hakkında daha önce birçok yazı paylaşmıştık. Bununla birlikte dünyanın en ünlü ve en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffet’in servetinin 65 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Ancak, yukarıda paylaşmış olduğumuz ünlü isimler gibi, Warren Buffett da çocuklarının servetini kendi başlarına kazanmaları gerektiğini savunduğu için, mirasını çocuklarına bırakmamaya karar vermiştir. İlaveten; ünlü isim şimdiye kadar birçok yardım kuruluşu için hibe etmiş olduğu servetinden geriye kalanını da eğitim ve sağlık hizmetleri için bağışlayacağını açıklamıştır.

Microsoft’un kurucularından biri olan Bill Gates’in ne kadar zengin olduğunu duymayan kişi kalmamıştır, diye düşünüyorum. Zira hem ünlü bir kişilik hem de dünyanın en zengin insanlarından biri olarak anılan Bill Gates’in ismini her yerde görebiliyoruz. Bununla birlikte, 2015 yılının en son verilerine göre Bill Gates’in servetinin 78 milyar doların üzerinde olduğu açıklanmıştır.

Ancak Bill Gates’in çocukları olan Jennifer, Phoebe ve Rory’e hayatları boyunca rahat rahat yaşamalarına yetecek bir servete sahip olabilecekken, Bill Gates çocuklarını bu servetten mahrum bırakmıştır. Zira ünlü isim çocuklarının diğer çocuklarla eşit şartlara sahip olmalarını ve eğer zengin olmak istiyorlarsa, bunun için çalışmaları gerektiğini savunan ünlüler arasındadır. Neticede Bill Gates bu büyük servetini, kendisinin ve eşinin ismini taşıyan hayır kurumuna bağışlayacağını belirtmiştir.

Oyuncu, yapımcı ve yönetmen olarak tanınan Philip Seymour Hoffman’ın da listemizde yer aldığını görüyoruz. Bununla birlikte, çocuklarına servet bırakmamaya kararlı olan ünlüler arasında yer alan Hoffman’ı; Açlık Oyunları, Ateşli Geceler ve Polly Gelince gibi ünlü filmlerden hatırlıyoruz. İlaveten Hoffman’ın ilk çocuğu olan oğlu henüz bir yaşındayken vasiyetini yazdırdığı ve o zamanlardan beri çocuklarına miras bırakmayacağı bilinmekteydi. Bu senenin Şubat ayında hayatını kaybeden ismin, 35 milyon dolar değerindeki servetini uzun yıllardır kız arkadaşı ve üç çocuğunun annesi olan MiMi O’Donnell’a bırakmış olduğu açıklanmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.