Servetlerine rağmen sade bir yaşantı süren 7 iş adamı - Page 1

Azim Premji - Ortalama serveti 17 milyar dolar
Kendisi Wipro'nun (Hindistan'ın teknolojik hizmet devi) başkanı ve Hindistan'ın en zengin teknoloji kralı olarak tanınıyor. Premjiyi diğer zenginlerden farklı kılan şey, işe her gün üç tekerlekli arabalarla gidip gelmesi. Premji aynı zamanda iş yerindeki tuvalet kağıdı kullanımından elektrik tasarrufuna kadar her şey ile en ince ayrıntısına kadar ilgileniyor.

Servetlerine rağmen sade bir yaşantı süren 7 iş adamı - Page 2

Pierre Omidyar - Ortalama serveti 10 milyar dolar
Omidyar kendisini normal zengin kategorisine koymuş. Ulaşabileceği her şeye parası sayesinde ulaştığını belirten Omidyar, hepsinin gelip geçici şeyler olduğunu ve bir süre sonra zevk vermediğini savunuyor. Servetine rağmen takındığı mütevazi tavır çoğu zaman çevresi tarafından alay konusu oluyormuş.

Servetlerine rağmen sade bir yaşantı süren 7 iş adamı - Page 3

Jan Koum - Ortalama serveti 9 milyar dolar
Ukrayna Kiev doğumlu olan WhatsApp'ın kurucusu, oldukça zor şartlarda yetişmiş. Şirketi kurana kadar her şeyi idare etmek zorunda kalan Koum, parayı bulduktan sonra da bu tavrından vazgeçmemiş. Hatta Facebook WhatsApp'ı satın aldığında anlaşmanın son sürat yapılması için şirkete baskı yapmış. Bunun nedeni ise kampanya dahilinde uçuş milleriyle aldığı Barcelona biletini yakmamak istemesiymiş.

Servetlerine rağmen sade bir yaşantı süren 7 iş adamı - Page 4

Charlie Ergen - Ortalama serveti 18 milyar dolar
Dish Network başkanı olan Ergen de ekonomik bunalım zamanında büyüyenlerden. Bu yüzden oldukça tutumlu bir tavır sergiliyor ve her gün kendi öğle yemeğini evde hazırlayarak işe geliyormuş. Hatta çıkılan iş seyahatlerinin çoğunda çalışanlarıyla birlikte aynı odayı paylaştığı söyleniyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.