Güncel

Sevgililer Günü'nde dolandırıcılığa dikkat

Yaklaşan Sevgililer Günü sebebiyle yapılacak harcamalar dikkate alındığında uzmanlardan dolandırıcılık hakkında uyarılar geliyor.

Sevgililer Günü'nde dolandırıcılığa dikkat

Malumunuz Sevgililer Günü yaklaşıyor ve çiftlerin birbirilerine alacakları hediyelerin heyecanı sarmayı başladı. Yapılan araştırmaya göre erkekler, bayanlara nazaran %75 daha fazla harcama gerçekleştirecek. Dünya genelinde rekor harcamaların yapılacağı dikkate alındığında üstelik bu harcamaların büyük bölünün internet üzerinden yapılacağı düşünüldüğünde, uzmanlarda da uyarılar gelmeye başladı.
1360323588_sevgililer-gunu-hediyesi-2130.jpg

Bitdefender, internet üzerinden alışveriş yapacak kullanıcıları siber dolandırıcılık hakkında uyardı. Özel günleri fırsat bilerek çiftlere sahte mesaj atan ve aslında olmayan alışveriş sitelerine yönlendiren mesaj ve E-mail’leri örnek göstererek bu konuda fazlasıyla dikkatli olmalarını istedi.

İçeriğinde yüzük, parfüm, çikolata, kalp şeklinde takılar, sahte saatler, “iPhone 5 Kazandınız” ve kişiye özel hediye teklifleri yer alan mesajlara kesinlikle itibar etmemeleri gerektiğini, benzer uygulamaların Facebook sayfalarında da yapıldığını hatırlattı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.