Güncel

Seyahat etmek artık ultra lüks! İşte üzen fiyatlar

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zamların ardından artık seyahat imkansız hale geldi. İşte bu yıl tatil planı yapacakları üzecek manzara.

Seyahat etmek artık ultra lüks! İşte üzen fiyatlar

Hayat pahalılığı kendini tamamen göstermiş durumda. Özellikle geçen yıldan beri başlayan ekonomideki problemler farklı enstrümanlarla kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Ancak buna rağmen dış etkenler global piyasalarda durumu kötü yönde etkilemeye devam ediyor.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesi ve FED'in faiz artırımı yapması global piyasalarda bazı çalkantılara sebep olmuş durumda. Artan maliyetler ve hayat pahalılığı direkt olarak akaryakıt sektörüne de yansıyor. Hal böyle olunca da seyahat planı yapanlar için durum kötüye gidiyor. Görünüşe göre şu anda uçak ve otobüs gibi seyahat araçlarının bilet fiyatlarında ciddi artışlar meydana geliyor.

Seyahat etmek artık ultra lüks! İşte üzen fiyatlar

seyahat etmek

Fiyat artışlarının bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Bu da bu yıl seyahat planı yapan insanların planlarını suya düşüren bir etken. Otobüs fiyatlarında bayram döneminde yüzde 150'ye varan artışlar yaşanmıştı. Obilet.com verilerine göre diğer bayramlara göre ciddi artışlar kaydedildi. Yaz aylarının yaklaştığı bu dönemde insanlar tatil planları yapmaya başlıyor. Ancak ne yazık ki bu yıl tatil yapmak gittikçe daha zor hale gelecek. Zira bir bilet satın almak artık asgari ücret kadar maliyetli olabiliyor.

Sadece İzmir'e gidiş bile 300-400 Lira arasında değişebiliyor. Bilet almak imkansız olmuşken kendi aracınızla gitmek de artık imkansız hale geliyor. Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar artık şehirlerarası seyahat etmeyi de imkansız hale getiriyor.

Yorumlar
@XHAYRİ.GURBUZ06.2005X
NOTE 8 NE NE ZAMAN GELECEK
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.