Güncel

Siber dünyada yeni bir savaşın eşiğindeyiz!

İngiliz hükümeti ile Anonymous arasında kıyasıya bir siber sevaş yaşanacak.

Siber dünyada yeni bir savaşın eşiğindeyiz!

Aylar önce NSA'in dinleme çalışmaları yaptığı hatta Almanya Başbakanı Merkel'in dinlendiğini tüm dünya ile paylaşan Edward Snowden'den yeni raporlar gelmeye devam ediyor. NBC News'e konuşan Snowden ilginç açıklamalarda bulundu.

NBC News'te yayınlanan raporlara göre, İngiltere'nin Hükümet İletişim Karargahı (GCHQ) Anonymous ve LulzSec isimli ünlü hack gruplarına bir siber saldırı başlatıyor. Raporda Anonymous'un kendine öz saldırı metodu olan DDoS saldırılarıyla vurulacağı söyleniyor. Yani bu Anonymous'u kendi silahı ile vurmak anlamına geliyor. Ortaya çıkarılan belgelere göre Hükümet İletişim Karargahı (GCHQ), bu DDoS saldırılarıyla ilk olarak Anonymous hacktivistleri arasındaki iletişimi koparmış.

1391644886_img20140206005535.jpg

Ayrıca yapılan saldırılardan sonra Anonymous sohbet odalarındaki kullanıcı sayısında yüzde 80 oranında bir azalma yaşanmış. Anonymous grubu bu sohbet odalarında örgütlenip saldırı yapacakları yerleri belirliyorlar. Şu anda bu yapılan saldırılara Anonymous'dan gelen bir karşı saldırı henüz bulunmuyor. Bildiğiniz gibi Anonymous, birkaç hafta önce İngiliz Hükümeti'ne karşı bir siber savaş başlattığını açıklamıştı. Bakalım bu Siber savaşın galibi hangi taraf olacak bekleyip görelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.