Güncel

Siirt'te yer altından gelen sesler korkuttu!

Siirt'te akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Köyde yer altından sesler geldiğini iddia eden vatandaşlar AFAD'a başvurdu. İşte tüm detaylar.

Siirt'te yer altından gelen sesler korkuttu!

Siirt'te akıllara durgunluk verecek ve korkutucu bir olay meydana geldi. Şehrin merkez Meydandere köyünün ardından Tillo ilçesine bağlı Akyayla köyü muhtarı tarafından gelen bir iddia ile AFAD harekete geçti.

Muhtar yer altından garip sesler geldiğini iddia ederek İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğüne başvurdu. Köylüleri korkutan o seslerin kaynağı ise henüz net değil. Gelen seslerin ardından deprem gibi yerin de sallandığını ifade eden köylüler korkulu anlar yaşadı.

Siirt'te yer altından gelen sesler korkuttu!

siirt

Siirt merkez Meydandere köyünde yaşayan vatandaşlar ilginç bir iddiada bulundu. Vatandaşlara göre yaklaşık 2 haftadır yer altından sesler geliyor ve bu seslerin devamında yer sallanıyor. Birkaç saniye süren sarsıntılar olduğunu ileri süren muhtarın yaptığı başvuru üzerine 31 Temmuz'da köyde inceleme yapan AFAD'a benzer iddialarla bir başvuru da Akyayla köyünden geldi.

Olayın sebebinin ise ne olduğu belli değil, ancak gizemli olay sosyal medyada da yankı buldu. Meydandere köyüne yaklaşık 3,5 kilometre uzaklıktaki Akyayla köyü muhtarı yaptığı başvurusunda  "Sanki evin kolonları kırıldı, o şekilde hissettim. Evlerin üzerimize düşeceğini sandık. Köylülerin tamamı hissetmiş, evlerinden dışarı çıktılar. Bir daha olmayınca evlerimize geçtik." ifadelerini kullandı. Aygün, daha önce benzer durumun Meydandere köyünde yaşandığını duyduklarını belirtti.

Yorumlar
haber
Siirt'in başka köylerinde de mevcut bu ses çok değşik https://yenisiirt.com/
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.