Güncel

SİM kartlı telefonlar Apple ve Samsung'un ortaklığında tarih oluyor!

Apple ve Samsung'un SİM kartsız akıllı telefonlar için ortaklık kurduğu açıklandı.

SİM kartlı telefonlar Apple ve Samsung'un ortaklığında tarih oluyor!

Uzun zamandır teknoloji sektörünün başını çeken firmalardan olan Apple ve Samsung'un arasıra birbiriyle didişmesinin yanında bazı konularda ortaklık kurma yoluna gittiğine şahit olduk. Geçtiğimiz saatlerde yine böyle bir ortaklıkla ilgili yeni haberler geldi.

The Verge, uzun zamandır Sim kartsız akıllı telefon patentleri üzerinde çalışan Apple ve Samsung'un e-SIM (elektronik SIM kartı) teknolojisi üzerinde ortaklık kurduğunu açıkladı. İki şirketin proje kapsamında AT&TVodafone ve Deutche Telekom gibi dev operatörler ile görüştüğü bildirildi.

1437251471_img20150718231757.jpg

Söz konusu teknolojinin ne anlama geldiğini merak edenlere hemen söyleyelim. Bu çalışma ile birlikte artık akıllı telefonlar bir SIM kartına ihtiyaç duymadan operatöre bağlanabilecek. Yani şuan cihazlarımızda mecburen kullandığımız SİM kartlar yeni teknoloji ile fiziksel olarak telefonlara takılmayacak. e-SIM teknolojisi sayesinde kullanıcılar SİM kart tak çıkar derdinden de kurtulmuş olacak.

Apple ve Samsung'un ortaklığındaki e-SIM teknolojisinin 2016'da hayata geçmesi bekleniyor. Yani 2016 yılında üretilecek iPhone'lar ve Samsung marka telefonlarda bu özelliği görebilmemiz mümkün olacak. Bu teknolojinin ülkemiz operatörlerini de kapsaması dileğiyle hayırlı olsun diyelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.