Güncel

Şimdi Google düşünsün! Huawei Yandex ile anlaştı

Yandex ile dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, özel bir iş birliğine imza attı.

Şimdi Google düşünsün! Huawei Yandex ile anlaştı

Yeni dönemde Huawei Mobil Servislerine (HMS) sahip cihazların Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex oldu. Ayrıca Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in Türkiye'deki popüler uygulaması Yandex Navigasyon da yerini aldı.

Huawei Yandex ile anlaştı

Bu anlaşmaya göre, hem Türkiye hem de Rusya’da, yeni dönemde Huawei Mobil Servislere (HMS) sahip tüm yeni ve mevcut cihazlarda Yandex’in arama teknolojileri varsayılan olarak yer almaya başladı.

Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex olarak geliyor. Bunlarla birlikte Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in Türkiye'de de kullanıcılara hizmet veren harita, navigasyon, e-posta gibi tüm popüler uygulamalarına da kolayca erişebiliyor.

Geçen yıl Google ambargosu yüzünden telefonlarında Google servislerini kaldırmaya başlayan Huawei, bu hamlesi ile beraber kendi ekosistemini kurmaya devam ediyor.  

Yorumlar
Vatandaş
Yandexi tek geçerim
Cevapla
savaş
uzun süredir hem pc ve mobil de yandex kullanıyorum google dan 10 kat iyi
Cevapla
süleyman şah
harika bir haber,google denen kibir abidesinin yerine daha süperini icad etsinler....
Cevapla
Huso
Harika bir olay Huawei den çok ben sevindim. Yandex le anlaşması süper Google düşünsün Huawei kullanıcısı olarak ABD aradan çıkarmak her babayiğidin harcı değil. Tek söz Süper süper süper
Cevapla
Lloyd
Yandex adamdır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.