Güncel

Şimdi Google düşünsün! Huawei Yandex ile anlaştı

Yandex ile dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, özel bir iş birliğine imza attı.

Yeni dönemde Huawei Mobil Servislerine (HMS) sahip cihazların Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex oldu. Ayrıca Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in Türkiye'deki popüler uygulaması Yandex Navigasyon da yerini aldı.

Huawei Yandex ile anlaştı

Bu anlaşmaya göre, hem Türkiye hem de Rusya’da, yeni dönemde Huawei Mobil Servislere (HMS) sahip tüm yeni ve mevcut cihazlarda Yandex’in arama teknolojileri varsayılan olarak yer almaya başladı.

Huawei internet tarayıcısında ve ana ekranda yer alan arama çubuğunda varsayılan arama motoru Yandex olarak geliyor. Bunlarla birlikte Huawei cihazlarının “AppGallery” uygulama mağazasında, Yandex’in Türkiye'de de kullanıcılara hizmet veren harita, navigasyon, e-posta gibi tüm popüler uygulamalarına da kolayca erişebiliyor.

Geçen yıl Google ambargosu yüzünden telefonlarında Google servislerini kaldırmaya başlayan Huawei, bu hamlesi ile beraber kendi ekosistemini kurmaya devam ediyor.  

Yorumlar
Huso
Harika bir olay Huawei den çok ben sevindim. Yandex le anlaşması süper Google düşünsün Huawei kullanıcısı olarak ABD aradan çıkarmak her babayiğidin harcı değil. Tek söz Süper süper süper
Cevapla
Lloyd
Yandex adamdır.
Cevapla
Mustafa Kıskanç
Huawei mate 20 lite EMUI 10.1 güncellemesi gelecek mi
Cevapla
Fatya
Ben 4 aydir huawei islediyorum... Bendedemi arama motoru yandex olucak yoksa bundan sora huawei alanlarda?
Cevapla
Efsun
Yok sadece yeni çıkacak telefonlarda
Oğuzhan
O zaman güncellemeyi babada bu ikindi güncelleme geldi
Ozan
google desteklemeyen huawei telefonlara güncelleme ile gelir
Hikmet Kaya
Komünist, Osmanlı kendinden olmayan kimi öldürmüş? Bu ilkokul bilgileriyle buralarda dolanma .Geçmişini iyi öğren.İsyan eden,toplumsal düzeni bozan her ülkede öldürülür.
Cevapla
Kenan Şahin
Hangi ülke için ve isyan eden derken kimi kastediyorsunuz?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.