Tacoma Narrows Köprüsü – Washington: Tacoma Narrows Köprüsü, Tacoma bölgesindeki taşıtlar için gereklidir. 1950 yılında inşa edilen ilk köprü, 10 yıl önce çökmüştür. Bu köprü, orijinal köprü yerine inşa edilmiştir. Köprünün inşası, 827.7 milyon dolara mal olmuştur.

Cooper Nehri Köprüsü – Güney Carolina: Cooper Nehri Köprüsü, bir diğer adıyla cumhuriyetçi bir politikacı olan “Arthur Ravenel Jr. Köprüsü” olarak bilinir. Köprü, Cooper Nehri üzerinde; Mount Pleasant Charleston ve Güney Carolina’yı birbirine bağlayan bir özelliğe sahiptir.

Asma köprü, New York dışında da işler yapan çok uluslu mühendislik firması Parsons Brinckerhoff tarafından tasarlanıp, inşa edilmiştir. Arthur Ravenel Jr, köprü için 836.9 milyon dolar harcadı ve köprü 2005 yılında halka açıldı.

George Washington Köprüsü – New York:George Washington Köprüsü, dünyanın en kalabalık kent merkezlerinden biri olan New York’un ulaşım sorunlarını hafifletmek için inşa edilmiştir. Köprü, Hudson Nehri üzerindedir. Bu köprünün başlangıçta adı Hudson Nehri Köprüsü’ydü, daha sonra diğer ismini aldı.

Köprü, Manhattan’daki Washington Heights mahallesini, New Jersey’e bağlar. Bu köprü alanında en sık kullanılan köprülerden biridir. Köprünün inşası, 4 yıl sürdü ve tahmini 1.1 milyar dolara mal oldu.

Oakland Körfezi Köprüsü – San Francisco:San Francisco’da bulunan Oakland Körfezi Köprüsü, San Francisco ve Oakland’ı birbirine bağlar. Bu köprünün projesi 19. yüzyıla dayanmaktadır. Ancak köprü, 1936 yılında tamamlanmıştır. İnşaat, 3 yıl 7 ay sürdü ve sonunda 8.25 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun köprüsü oldu. Köprü sayısız bakım işlemlerinden geçti ve bugün hala ayaktadır. Proje, 1.3 milyar dolar maliyetindedir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.