Güncel

Sinemada bu hafta hangi filmler var?

İşte haftanın vizyona giren filmleri!

Sinemada bu hafta hangi filmler var?

"Erkekler"

"Fetih 1453"ün yönetmeni ve yapımcısı Faruk Aksoy'un yeni filmi, "Erkekler" izleyiciylebuluşacak.

1387540139_erkekler-film1640.jpg

Komedi dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda,Fikret Kuşkan, Ali Poyrazoğlu, Asuman Dabak ve Güneş Emir bulunuyor.

Erkeklerin dünyasına içeriden bir bakışı sergileyenfilmin senaryosunu, Yılmaz Okumuş, Hilal Çelenk ve Faruk Aksoy yazdı.


"Sürgün"

Erol Özlevi'nin yönettiği "Sürgün"de, Tolgahan Sayışman, Saadet Işıl Aksoy, Mahir Günşiray ile Ruhsar Öcal izleyici karşısına çıkacak.

1387540373_img0600.jpg

Rıdvan Akar'ın eserinden sinemaya uyarlanan filmin senaryosunu, Selin Tunç kaleme aldı.

Filmde, Büyükadalı zengin bir Rum ailenin kızı olan Eleni ile babası faytoncu olan Sedat arasındaki çocukluk yıllarında başlayan imkansız aşk hikayesi anlatılıyor.

"Kedi Özledi"

Mustafa Şevki Doğan'ın yönettiği "Kedi Özledi"de, İlker Ayrık ile Algı Eke izleyicikarşısına çıkacak.

Yönetmenin uzun süredir üzerinde çalıştığı üçlemenin ilk filmi olan romantik komedinin senaryosuna Baykut Badem ve Filiz Ekinci imza attı.

1387540829_074881.jpg-r640600-b1d6d6d6-fjpg-qx-xxyxx.jpg

Çekimleri İstanbul'un farklı semtlerinde gerçekleştirilen filmde, üniversiteyi bitirdiktensonra tanışan ve birbirlerini çok seven anestezist Kadir ile modacı Kıymet, imrenilen ilişkileri çatırdamaya başladığında, "Aşk" isimli kedileri sayesinde ilişkilerini yenidenkurtarmaya çalışacaklar."Özür Dilerim"

İlk filmi "Eylül" ile Altın Koza'da "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Cemil Ağacıkoğlu'nun ikinci uzun metrajlı filminin oyuncu kadrosunda, Güven Kıraç, Köksal Engür ve Sema Poyraz gibi isimler yer alıyor.

1387541047_screen-shot-20124.jpg

Dram sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen filmin konusu şöyle:

"Kırklı yaşlarına gelen ve annesi Neriman'ın büyük bir özveriyle yetiştirdiği zihinsel engelli Selim, her daim annesinin ve ailesinin üzerine titrediği kişi olmuştur. Erkekkardeşi Zafer evlenmek üzeredir ve bu durum ilginin Zafer'e geçmesi demektir. Zafer kendisine çaresizlikle bağlı olan sevgilisi Hale ile evlilik adımları atarken, aileninodaklandığı tek durum bu olur. Ne var ki düğün günü, sessizce ortadan kaybolan Selim,aile fertlerini daha önce farkında olmadıkları gerçekleri keşfedecekleri hüzünlü bir kadere sürükler."


"Yarım Kalan Mucize"

Biket İlhan'ın yönettiği "Yarım Kalan Mucize"nin oyuncu kadrosunda Nihan Belgin, Yetkin Dikinciler, Umut Beşkırma ile Dolunay Soysert yer alıyor.

1387541697_yarim-kalan-mucize1-620x250.jpg

Uzun süren çalışmalar sonucu 1940'lı yılların atmosferini yaratmak üzere tasarlananfilmin çekimleri, İstanbul'un Beykoz ve Şile ilçelerinde gerçekleştirildi.

Filmde genç bir kızın okula gitme mücadelesini anlatan Biket İlhan, paralelinde Köy Enstitüleri'nin yapılanma ve yıpratılma sürecine de değiniyor.


"Bir Hurdacının Hayatı"

Yönetmenliği ve senaryosu "No Man's Land" ve "Shell Shock" filmleriyle tanınan Bosnalısinemacı Danis Tanovic'e ait olan "Bir Hurdacının Hayatı", belgesele yakın bir yaklaşımla, bir ailenin cesaret ve umut öyküsünü anlatıyor.

32. İstanbul Film Festivali'nde, insan hakları temalı FACE Avrupa Konseyi Film ÖdülüÖzel Mansiyon'a layık görülen film, Bosna-Hersek'in 2014 Oscar adayı olarak belirlendi.

1387541869_pagebir-hurdacinin-hayati-filmi-baska-sinemada471937865.jpg

Senada Alimanovic, Nazif Mujic, Sanda Mujic ve Semsa Mujic'in oyuncu kadrosunda yeraldığı filmin konusu şöyle:

"Hurda demir toplayarak hayatını zorlukla kazanan Nazif'in eşi Senada, düşük yapar. Ancak gittikleri hastane, sigortaları olmadığı için öyle yüksek bir meblağ talep eder ki, ameliyat olmadan kasabalarına dönmek zorunda kalırlar. Nazif, eşinin hayatını kurtarmak için, on gün boyunca daha çok hurda toplamaya ve yardım bulmaya çabalarken, çağdaş dünyanın umursamazlığı ve gizli ayrımcılığını da göğüslemeye çalışacaktır."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.