Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye - Page 1

THE PURSUİT OF HAPPİNESS / UMUDUNU KAYBETME
Chris Gardner'ın gerçek hayat hikayesinden esinlenerek sinemaya uyarlanan film, iyi bir baba olan Gardner'ın maddi sıkıntılar nedeniyle eşi tarafından terk edilmesi ve oğluyla yaşadıklarını konu alıyor.
Gabriele Muccino'nun yönetmen koltuğuna oturduğu filmde Will Smith, Thandie Newton ve Jaden Smith rol aldı.

Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye - Page 2

TITANIC / TİTANİK

Dünyanın hatırlamak istemediği felaketlerden biri olan 'Titanik faciası', dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından beyazperdeye aktarıldı.

Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde yapılan dev transatlantik gemisi Titanik’in bir buzdağına çarparak iki saat kırk dakika süren bir süre sulara gömülmesini ve gemide aşk yaşamaya başlayan bir çiftin hazin sonunu konu alıyor.
Filmin başrolerini LEonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaştı.

Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye - Page 3

THE PIANIST / PİYANİST

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alıyor.

Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor.Filmin başrol oyuncusu Adrien Brody ise bu rolle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar aldı.

Sinemaya en iyi aktarılan 10 yaşanmış hikaye - Page 4

ERIN BROCKOVICH / TATLI BELA
Film, hukuk eğitimi almamış olmasına rağmen, insan sağlığını tehdit eden çok önemli davalarda haklının kazanmasını sağlayan sıradan ama mücadeleci bir kadının öyküsünü anlatıyor.
Yönetmenliğini Steven Soderberg'in üstlendiği filmdeki Erin Brockovich karakterinin de gerçekten hayattan uyarlandı. Brockovich rolünü Julia Roberts canlandırdı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.