Güncel

Sınıflarda teknoloji kullanımı

Öğretmenler teknolojiyi nasıl karşılıyor?

Sınıflarda teknoloji kullanımı

Bildiğiniz gibi Türkiye'de de bolca konuşulan teknolojik okullar çalışmaları var. Dijital medya araçlarıyla dersler öğrenciler için daha ilgi çekici hale getirilmeye çalışılıyor. Yakın gelecekte kara tahtaların, kitap-defterlerin kalmayacağı belirtiliyor.

Dünya çapında sınıfta teknoloji kullanan öğretmenlerin oranı %74. Öğretmenlerinden 2/3'ünden fazlası daha fazla sınıfın teknolojikleşmesini istiyor. Öğretmenler teknolojinin öğrencileri daha iyi motive ettiğini, daha kolay öğrenmelerini sağladığını ve derse katılımlarının da daha iyi olduğunu belirtiyor.

1360148114_teachers-infograph.jpg

Online dersler, web tabanlı interaktif oyunlar ve aktiviteler, online video ve resimler öğrencilerin öğrenme oranlarını önenmli ölçüde artırıyor. Sınıfların %90'ında PC, %59'unda akıllı tahta, %36'sında telefon ve tablet, %35'inde tablet ve elektronik okuyucu bulunuyor. Bunların yanı sıra öğretmenlerin tablet kullanımına olan olumlu görüşleri geçtiğimiz yıla oranla %20 artmış durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.