Güncel

Sizin için en uygun TV modu hangisi?

Samsung SUHD TV’de yer alan ayarlanabilir modlar, farklı tüketici tiplerine göre en doğru içeriklere erişimi mümkün kılıyor. Peki, sizin için en uygun TV modu hangisi?

Sizin için en uygun TV modu hangisi?

Samsung, TV izleme keyfini sinema kalitesinde sunan SUHD TV’lerde kullanıcıların nasıl özel modlar tercih edebileceğini açıklıyor. Film severler, oyun tutkunları, spor müsabakaları, çocuklar için özel içerikler için SUHD TV, tüm Samsung TV’lerde olduğu gibi görüntüleme deneyimini ideal hale getirmeye yardımcı olan birçok farklı mod ile birlikte geliyor.

SUHD TV’inizde yer alan Quantum dot’lar, televizyonunuzu birkaç farklı şekilde ayarlamayı kolaylaştırıyor. Böylece 4K filmlerden maçlara, farklı tür içeriklerin etkisini en üst düzeye çıkarıyor. Peki, siz hangi TV izleyici karakterisiniz?

1- Karanlık seven film meraklıları

Beklediğiniz filmleri vizyona girer girmez izleyen bir sinema aşığı olarak, 4K filmlerin sayısı giderek artarken SUHD TV’inizin doğal tonları en gerçekçi haliyle yansıtmasını, dinamik kontrastları en gerçekçi şekilde ortaya koymasını istiyorsunuz. Sevdiğiniz filmler ve dizileri genellikle gece izliyorsunuz.

Film Modu: Gerçek hayatın renkleri en doğal haliyle önünüze gelirken karanlık bir ortamda TV ya da film izlemek için uygun.

1478172984_1478156574suhdtvmoviemode.jpg

Smart LED: Koyu siyahları ortaya koymaya yarayan bölgesel bir karartma özelliği. Hem 'Düşük' hem 'Yüksek' ayarda kusursuz çalışırken, “Yüksek”te daha parıltılı efektler üretiyor. Daha parlak bir ekran için ayarı 'Yüksek'e getirebilirsiniz.

Auto Motion Plus: Pembe dizi etkisi (SOE) katarak özünde düşük resim karesindeki titreşimi ortadan kaldıran bir hareket eklenti ayarı.

2- Evde Vakit Geçirmeyi seven ebeveynler

Sizin televizyonunuz daima açıktır. Çocuklar, sevdikleri sabah programlarını ya da Blu-ray izlemek için TV karşısına geçerler. Bir de gün içerisinde takip ettiğiniz program ya da dizileri kaçırmak istemeyen siz varsınız. Tabii oturup izlemeye fırsat bulursanız…

Dinamik mod: Gündüz vakti televizyon izleyenler için mümkün olan en iyi görüntüyü sunuyor. Dışarıda güneş olduğunda ya da içeride ışık yandığında dahi en küçük ayrıntıyı bile görebilmenizi sağlıyor. Ultra Black (Ultra Siyah) teknolojisi, yansımaları azaltmak üzere ortam ışığını yayarak bu etkiye katkıda bulunuyor.

Ton [Soğuk, Standart, Sıcak 1 & 2]: Görüntünüzü yumuşak soğuk tonlara ya da canlı sıcak tonlara ayarlayın. ‘Dynamic’ mod, Soğuk & Standart’ı destekleyen tek moddur. Soğuk tonlar mavi tona dayanır. Standart ise temel renkleri bozmaz. Sıcak 1 & Sıcak 2, daha gerçekçi cilt tonları için renklere farklı derecelerde kırmızı ton katar.

Dijital Net Görüntü: Bu özellik daha net görüntüler için resimdeki karlanmaları azaltır. Dijital Net Görüntü, istenmeyen karlı görüntü yapaylığını ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu için kablo TV ve DVD benzeri düşük çözünürlüklü içerikleri izlemek için idealdir.

3- Spor meraklıları için daha gerçekçi görüntü ve ses deneyimi

Büyük bir futbol karşılaşmasını izlemek hayatta size en çok keyif veren şeylerden biridir. Desteklediğiniz takımlara tezahürat yapmaktan, dostlarınızı davet ederek maçı onlarla birlikte izlemekten zevk alırsınız. Geceniz gündüzünüz spor karşılaşmaları ve yorumlarını takip etmektir. Spor modu tam bu kullanıcılara göre.

1478172967_1478156573suhdtvsportsmode.jpg

4- Oyun Gurusu

Vakit bulabildiğiniz her an kendinizi oyuna vererek biraz gevşemek isteyenlerdensiniz. Mümkün olan en yüksek skoru elde etmeye çalışırken, görüntünün önemi yadsınamaz! Hatta o kadar önemlidir ki rakibinize karşı yarışırken bir sonraki raunda geçip geçememenizin sorumlusu olabilir. Gerçekçi bir oyun deneyimi için bulanıklığı azaltan oyun modu tercih edilebilir.

Çok yönlüler: Siz her izleyici türüne uyan bir tipsiniz. Bir sürü ilgi alanınız var ve televizyonunuzdaki farklı içeriklerin tümünden keyif alıyorsunuz. Bir hafta boyunca televizyonda filmden TV programlarına, spordan video oyunlarına, çeşitli içerikleri izliyorsunuz.

1478172950_1478156572suhdtvhdrmode.jpg

HDR+ modu: Daha da heyecan verici görüntüler için HDR etkisini zenginleştirmekle kalmayıp SUHD TV’nizde ideal bir görüntüleme deneyimi için aynı zamanda tüm SDR (Standart Dinamik Aralığı) içeriğinizi HDR haline getiren bir moddur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.