Güncel

Skype GroupMe' yi satın aldı

Skype, grup mesajlaşma servisi GroupMe' yi satın aldığını açıkladı.


Microsoft' un Skype' ı satın almasıyla birlikte Skype için yeni bir dönem başlamış oldu. Microsoft ile güçlenen Skype, Facebook üzerinden videolu görüşme servisini de başlatarak daha da popüler hale geldi.

Son olarak grup mesajlaşma servisi olan GroupMe' yi satın aldığını duyuran Skype, bu hamleyle metin ve fotoğraf mesajlaşma özelliğini de genişletmek istiyor.

1314017793_groupmeiphoneapp.jpg

Skype tarafından yapılan basın toplantısında, GroupMe' nin en iyi metin iletişiminin yanı sıra kullanıcıların samimi olduğu kişilerle planlar yapma, fotoğraf paylaşam, lokasyon paylaşma ve her zaman bağlantılı olma gibi yenilikçi özellikler taşıdığını belirtti.

Skype' ın böyle bir adım atması zaten bekleniyordu. Bunun nedeni aynı şekilde faaliyet gösteren Slide şirketini Google, Beluga şirketini ise Facebook satın almıştı. Ayrıca iOS 5 ile birlikte gelecek iMessage özelliğide rakipleri arasına girecek. Skype kısa zamanda rekabete devam edebilmek için böyle bir hamle yapması şarttı.

Skype ve GroupMe arasında varılan anlaşmanın bugün sona ermesi bekleniyor. Satış bedelinin 85 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.