Güncel

Skype kullanana 15 yıl hapis!

Etiyopya, Skype ve Google Talk gibi VOIP hizmetlerinin kullanılmasını yasakladı.

Skype kullanana 15 yıl hapis!

Etiyopya hükümeti 24 Mayıs'ta ilginç bir karara imza attı ve çıkardığı bir yasa ile Skype ve Google Talk gibi VOIP hizmetlerinin kullanılması yasaklandı. Hükümet bu hizmetleri yasakladığı gibi kullananlar için ağır birde ceza koydu. Yeni yasaya göre bu hizmetleri kullananlara 15 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.  Hükümetin bu yasağı nasıl işleme koyacağı ve nasıl uygulanacağı ise bilinmiyor.

1339916092_get-skype-hero.jpg

Etiyopya hükümeti, internet kullanımı konusunda çok katı kurallara imza atıyor. Ethio Telecom, ülkedeki tek İnternet servis sağlayıcısı ve tamamen devlet kontrolünde bulunuyor. Etiyopya hükümeti,  ayrıca özel şirketlerin ithal ettikleri her türlü bilgi iletişimi cihazı için devletten lisans alma zorunluluğu şartı koymuş. Ayrıca devletin bu cihazları denetleme hakkı bulunuyor. 84 milyon nüfuslu Etiyopya'da sadece 700.000 civarında kişinin İnternet erişimi olduğu düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.