Snapchat nedir, nasıl bu kadar popüler oldu? - Page 1

Fikirleri insanların rahatça anı yakalayan fotoğraf ve videolar gönderebileceği ve belli bir süreden sonra bunları kendi kendini silecek bir uygulama yaratmaktı. “Snapchat” başlarda bu hizmeti veren bir uygulama olarak doğdu. Şimdilerde ise mesajlaşma, anında görüntülü video görüşümü ve belli kanalların haberlerini haftalık bültenlerle yayınlayabidiği ve hatta ülkelerin, şehirlerin ve belli başlı dini veya festival gibi etkinliklerin tanıtıldığı bir sosyal platforma dönüştü.

Snapchat nedir, nasıl bu kadar popüler oldu? - Page 2

Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown'ın Stanford Üniversitesi'nde henüz öğrenciyken hayata geçirdikleri “Snapchat” uygulaması video, fotoğraf mesajlaşmasını sağlıyor ve uygulama özellikle gençler arasında çok popüler. Forbes’in haberine göre, Facebook kullanıcılarının yaş ortalaması 40 iken "Snapchat"çilerin yaş ortalaması ise sadece 18.

Snapchat nedir, nasıl bu kadar popüler oldu? - Page 3

“Snapchat” kullanıcılarının fotoğraf çekebilmesini, video kaydetmesini ve bunların üzerine mesaj yazıp ve/veya çizim yapıp kendi kontrolündeki kişi listesi ile paylaşabilmesini sağlayan bir uygulama. Sadece kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla çalışıyor. Partner oldukları belli başlı kuruluşlar genellikle internet güvenliği işlerinde yoğunlaşmış Connect Safely, UK Safer Internet Centre, iKeepSafe ve Net Family News (aileler için teknoloji platformu) gibi kuruluşlar.

Snapchat nedir, nasıl bu kadar popüler oldu? - Page 4

Snapchat’in Mayıs 2014'te açıkladığı raporlara göre, kullanıcılar günde 700 milyon fotoğraf ve video gönderiyor. Snapchat Hikayeleri ise günde 500 milyon kez izleniyor. 2014 yılında birçok farklı kaynak şirketin 20 milyon dolar değeri olduğunu açıklanmıştı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.