Güncel

Snapchat yükselişe geçti!

Facebook, Instagram ve WhatsApp ile rekabet sonrası düşüşe geçen Snapchat, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. İşte detaylar!


2017 yılında halka arz edilen ancak Facebook, Instagram ve WhatsApp ile rekabet sonrası düşüşe geçen Snapchat, iki çeyrektir gerileyen kullanıcı sayısını 2018 yılının son çeyreğinde korumayı başardı.

Snapchat yükselişe geçti!

Gelirlerini de yüzde 36 artırdığını açıklayan Snapchat'in hisseleri haberler sonrası uçuşa geçti ve yüzde 25 değer kazandı. Yıl başından bu yana artış ise yüzde 48 oldu. Popüler anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması Snapchat, son çeyrek raporlarını açıklamasının ardından şirkete ait hisseler borsada yüzde 20 değer kazandı.

Hisselerdeki artışın en büyük nedeni olarak Snapchat kullanıcı sayısının sabit kalması gösterildi. Son iki çeyrekte kullanıcısı sayısı düşen şirket, açıkladığı son rapora göre bir önceki çeyrek rakamı olan 186 milyon günlük kullanıcı tabanını korudu.

Kimileri şirketler için can sıkıcı bir gelişme olarak yorumlanabilen veriler, Wall Street'te sevinçle karşılandı ve Snapchat hisseleri 6.90 dolar seviyesinden 8,62 dolara fırladı ve bir günde yüzde 24.9 değer kazandı. Yıl başından bu yana hisse getirisi yüzde 48 oldu.

Snapchat, ekim ayında tatil aralıklarının yoğun olduğu çeyrekte kullanıcı sayısında düşüş eğilimi beklediğini belirtmişti ancak beklentilerin ötesinde bir performans sergilendi. Snapchat'in geçici CFO'su Lara Sweet, 2019 yılının ilk çeyreğinde de kullanıcı sayısında düşüş beklemediklerini belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.